Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministra vnitra vřele přijali policisté i hasiči kraje Vysočina

V pátek 4. března 2011 odjel ministr vnitra Radek John na návštěvu historického centra kraje Vysočina, tedy do Jihlavy, kde se potkal s místními policisty a hasiči. 

„Čekal jsem 70 naštvaných policistů z výkonu, kteří mě budou vyzývat k rezignaci,“ řekl Radek John s úsměvem a pokračoval: „očekávání se nenaplnila, řešili jsme hlavně konkrétní věcné záležitosti.“
 
Potvrdilo se totiž ministrovo tvrzeni, že to, kde by se dalo ušetřit, kde jsou schované nášlapné miny a kostlivci, vědí nejlépe samotní policisté ve výkonu. Během diskuse s policisty tak vyplynula řada podnětů, jak dosáhnout dalších úspor. Řešila se i otázka policejního školství a nutnosti jeho adaptace na aktuální potřeby policie.
 
 „Mám radost, že se situace spojená se vznikem nové krajské struktury podařila vyřešit rychle a bez problémů,“ dodal ministr John. Jednání se totiž zúčastnili emeritní krajský ředitel plk. Josef Bačkovský i současný ředitel plk. Miloš Trojánek. Společně informovali ministra o úskalích, která provázela vznik nové krajské struktury.
 
Radek John zdůraznil, že novému policejnímu krajskému řediteli plk. Trojánkovi drží palce a přeje mu, aby pokračoval v dobře započaté práci.
 
Při návštěvě krajského ředitelství HZS ČR ministr vnitra zjistil, že hasiče naopak asi nejvíce zaměstnává téměř 100 km dálnice D1 a řada dopravních nehod, ke kterým na tomto úseku dochází.
 
„Záběry z hromadné nehody z roku 2008, které mi krajský ředitel hasičů plk. Drahoslav Ryba promítal, jsem považoval za ilustrační záběry z nějakého amerického akčního filmu,“ zkonstatoval Radek John.
 
Věří, že se hasičům ve spolupráci s policií, také díky benzínu od Besipu, vozům Audi od Policejního prezidia a automobilům Volkswagen Passat se záznamovým zařízením, podaří snížit nehodovost na D1. „Propad v investicích do hasičské techniky vyrovnáme projekty na vybavení z evropských fondů," přislíbil ministr vnitra.
 
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem