Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra se zaměřilo na problematiku bezdomovectví

Dne 15. února 2011 se v budově Ministerstva vnitra uskutečnilo pracovní setkání k problematice bezdomovectví. Zúčastnil se jej osobně ministr vnitra Radek John.  

Radek John: „Uvědomujeme si, že jde o meziresortní problematiku. Bezdomovectví není otázka, kterou je schopno vyřešit Ministerstvo vnitra, proto bychom měli přemýšlet a domluvit se my všichni tady.“
 
Ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová informovala přítomné o dosavadních výsledcích dotazníkového šetření „Otázky k problematice bezdomovectví“, které bylo povedeno ve 45 městech s počtem obyvatel nad 25 tisíc, s výjimkou Prahy.
 
Odbor bezpečnostní politiky se zaměřil na bezpečnostní aspekty bezdomovectví a Josef Velčický jako manažer projektu vzdělávání policistů a městských strážníků na zkušenosti s jejich proškolením v dané oblasti. Ministerstvo vnitra poskytlo na toto vzdělávání 1 mil Kč.
 
Pilotní kurz pro práci s lidmi bez domova je realizován převážně na území Prahy 1, která je problematikou výrazně zasažena. Iniciovalo jej Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Janou Pařízkovou, zástupkyní starosty Prahy 1 pro sociální oblast. Školení se skládá jak z teoretické tak praktické části. Jeho účastníci získají povědomí o organizacích, které se bezdomovectvím dlouhodobě zabývají a o službách, které na daném území poskytují. Trénují argumentační dovednosti a nejčastější modelové situace, se kterými se při své práci s touto cílovou skupinou setkávají.
 
V další části programu proběhla diskuze zástupců nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb bezdomovcům, resortů Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva zdravotnictví, Institutu pro kriminologii a sociální prevenci, Policejního prezidia, Svazu měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR.
 
Setkání přineslo všem zúčastněným maximum informací o problémech v oblasti bezdomovectví, zejména v otázkách bezpečnostního charakteru, a zejména pak náměty ke zlepšení spolupráce zainteresovaných subjektů s resortem vnitra.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem