Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Online zpravodajství ze 7. Národní konference kvality ve veřejné správě

Informace z průběhu konference 

  1. Čtvrtek 10. února
  2. Středa 9. února
  3. Úterý 8. února
9:00 – Začíná třetí den konference
Karel BlahaKarel Blaha
Třetí a závěrečný den 7. Národní konference kvality vyplní blok nazvaný „10 let CAF v České republice“. Společný hodnotící rámec CAF je nástroj řízení kvality, který byl vytvořen speciálně pro podmínky organizací veřejného sektoru. Podle tohoto rámce mohou úřady zjistit, zda pracují opravdu efektivně. Blok bude moderovat Karel Blaha z odboru veřejné správy Ministerstva vnitra.
 
9:45 –10 let CAF v České republice
Karel Blaha z odboru veřejné správy představil zásadní milníky společného hodnotícího rámce CAF. Shrnul jak vývoj CAF z pohledu Evropské unie, tak z pohledu České republiky. Připomněl, že už v roce 2000 byla ustanovena Rada kvality ČR a přijato usnesení vlády č. 458/2000 o Národní politice podpory jakosti. MV s Radou kvality aktivně spolupracuje na pořádání Národních konferencí kvality a na oceňování za kvalitu ve veřejné správě.
 
10:30 –Externí zpětná vazba modelu CAF
Monika JurkovičováMonika Jurkovičová
Vystoupil jeden z hlavních odborných hostů konference, ředitelka Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skůšobníctvo SR Monika Jurkovičová. Představila pohled na zavádění CAF na Slovensku a hlavně tzv. CAF pro CAF, tedy jakýsi nový a vylepšený způsob vyhodnocování tohoto hodnotícího rámce.

12:15 –
Závěr konference
V Chrudimi právě skončila 7. Národní konference kvality ve veřejné správě. Konferenci navštívilo téměř 300 registrovaných účastníků. Od 8. do 10. února 2011 si mohli vybrat z několika desítek přednášek a prezentací, které v sálech chrudimského muzea prezentovali odborníci na téma zvyšování kvality ve veřejné správy.
 
Během konference také zástupci Ministerstva vnitra předali vybraným úřadům Ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci. Ceny, stejně jako celou konferenci, zaštítil ministr vnitra Radek John.
 
Jiří KleinJiří Klein
Závěrečné slovo si vzal za spoluorganizátora konference, tedy Ministerstvo vnitra, Jiří Klein z odboru veřejné správy.
 
„Děkuji městu Chrudim i Pardubickému kraji za krásnou konferenci a těším se, že se za rok opět na Národní konferenci kvality potkáme,“ dodal na závěr Klein.

vytisknout  e-mailem