Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení ministra vnitra k současné situaci ve vedení České pošty

Současnému vedení České pošty vyčítám zejména nekoncepčnost, rušení poboček a podcenění přípravy na transformaci ze státního podniku na akciovou společnost. Jednám tedy o ukončení činnosti generální ředitelky Marcely Hrdé na základě její žádosti ukončit spolupráci dohodou ke dni 28. února 2011. Zároveň připravuji nezávislé výběrové řízení na pozici generálního ředitele České pošty. 

Nekoncepčnost stávajícího vedení dokumentuje odmítnutí jejího střednědobého plánu do roku 2015, kterému chybí promyšlená strategie podniku Česká pošta v situaci razantního poklesu poptávky po listovních službách.
 
Rušení poboček je doposud spíše vedeno okamžitým ekonomickým tlakem, a ne promyšlenou strategií. Rušení nectí potřeby podniku a reálně hrozilo, že by Česká pošta prohospodařila svoji obrovskou devizu v podobě husté sítě svých „prodejních“ míst. Musíme spíše hledat produkty a služby pro unikátní sít České pošty, než abychom je zbrkle, bez rozmyslu rušili. Stávajícímu vedení vyčítám i nedostatečnou komunikaci se samosprávami, které byly často přehlíženy.
 
Dochází i k podcenění přípravy na transformaci ze státního podniku na akciovou společnost tak, aby Česká pošta byla připravena na liberalizaci po roce 2013.
 
Na základě výše uvedeného připravuji nezávislé výběrové řízení na pozici generálního ředitele České pošty. To bude vypsáno v nejbližších dnech. Současně s tím začneme řešit personální otázky v nižším managementu.
 
Výběrovou komisi chci složit opět z odborníků. Chci oslovit například náměstka Ministerstva financí Zdeňka Zajíčka, jako profesionálního státního úředníka s dlouholetou zkušeností s eGovernmentem. Jsem přesvědčen, že zástupce Ministerstva financí při procesu výběru generálního ředitele nesmí chybět i z důvodu připravované transformace ČP na akciovou společnost. Složení výběrové komise budu konzultovat s premiérem Nečasem, abychom hned od počátku předešli jakýmkoliv pochybnostem.
 
Vzhledem k závažnosti problematiky jsem pověřil zastupováním zájmů zakladatele České pošty (Ministerstva vnitra) mého ekonomického náměstka Jiřího France. Ten již úspěšně provedl stabilizaci rozpočtů resortu vnitra, policistů a hasičů v podmínkách krizového řízení. Jeho pověření zastupovat zájmy zakladatele začíná dneškem, tedy 4. únorem 2011. 
 
 
Radek John
ministr vnitra

 

vytisknout  e-mailem