Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Radek John navštívil Ústecký kraj

Dnes, 28. ledna 2011, navštívil ministr vnitra Radek John v rámci svých plánovaných návštěv Ústecký kraj. Setkal se s hasiči a policisty, nejdříve však zavítal na Městský úřad v Roudnici nad Labem. 

Zde se spolu se svým náměstkem pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví Františkem Vaverou setkal se starostou města Josefem Bakešem a jeho kolegy. Následovalo jednání se zastupitelstvem a občany města, kde diskutovali o problematice opakovaného hlasování po komunálních volbách a financování přeneseného výkonu státní správy.
  
V současné době probíhají jednání mezi resortem vnitra a Ministerstvem spravedlnosti o možném vytvoření skutkové podstaty trestného činu podplácení voličů do trestního řádu. Nový paragraf by měl stanovit trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let. „Nakupování hlasů je vysoce negativní jev v demokratické společnosti, kdy jsou volby jedním z principů přímé demokracie, tedy volného rozhodnutí občanů. Ministerstvo vnitra se snaží v rámci nového volebního kodexu o zpřísnění přístupu, a to i formou trestněprávní,“ zopakoval ministr vnitra Radek John.
  
Z Roudnice se Radek John přesunul na Hasičský záchranný sbor v Ústí nad Labem – Všebořice, kde se setkal s novým krajským ředitelem Hasičské záchranné služby plk. Romanem Vyskočilem, jeho týmem a hasiči ve výkonu služby. Společně diskutovali zejména o snižování platů a možnostech kompenzace tohoto opatření.
  
V odpoledních hodinách ministr vnitra navštívil policejní služebnu Janov v Litvínově, kde došlo po nepokojích v roce 2009 k navýšení počtu policistů o deset. Bezpečnostní situace v místě je v tuto chvíli stabilizovaná.
  
Poté se Radek John přesunul na litvínovskou základnu městské policie a obvodní oddělení Policie ČR. Na místním městském úřadě se ministr vnitra potkal se starostou Litvínova Milanem Šťovíčkem a místostarostou Horního Jiřetína Vladimírem Buřtem. Během jednání si předali usnesení o novelizaci Horního zákona, na které se vláda usnesla tento týden.
  
  
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem