Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Radek John jmenoval nového policejního prezidenta

Ministr vnitra Radek John dnes 24. ledna 2011 jmenoval do funkce nového policejního prezidenta plk. Petra Lessyho. Plk. Petr Lessy byl doporučen jako nejvhodnější kandidát na tuto pozici nezávislou výběrovou komisí, složenou z odborníků na bezpečnostní problematiku. 

Jsem rád, že po měsících nejistoty ve věci vedení policie mohu veřejnosti a především příslušníkům policie oznámit, že jsem dnes po setkání s panem premiérem jmenoval do funkce policejního prezidenta pana plukovníka Petra Lessyho. Pan plukovník Lessy nabídku ujmout se řízení policie v této ekonomicky napjaté době přijal a převzal tak odpovědnost za tento bezpečnostní sbor ve složité atmosféře nejistoty, vyvolané významnými ekonomickými škrty, které našemu resortu naordinovala vláda rozpočtové odpovědnosti. Tato vláda je však současně vládou práva a boje proti korupci. Proto i přes složitou rozpočtovou situaci musí nový policejní prezident tento sbor stabilizovat a udržet jeho schopnost nejen zajistit veřejný pořádek, ale především restartovat schopnosti policie v boji s korupcí, organizovaným zločinem a závažnou finanční kriminalitou,“ uvedl na tiskové konferenci ministr vnitra.

Plk. Petr Lessy poděkoval ministru vnitra a dodal: „Doufám, že mně i mým kolegům se podaří dobře a naplno se věnovat naší práci. Mým cílem je, aby policie byla naprosto apolitická a aby veškeré politické ambice končily u pana ministra.

Radek John se dnes také vyjádřil ke kritické situaci ve zdravotnictví. Z pohledu Ministerstva vnitra se jedná o situaci, která by mohla ohrozit životy a zdraví občanů České republiky, proto jsme nuceni poskytnout součinnosti v rozmezí kompetencí, které Ministerstvo vnitra v takovém případě má.
 
Protože není stanovený jednotný postup, chci sezvat zástupce Asociace krajů a Ministerstva zdravotnictví a popřípadě i Ministerstva obrany, abychom u kulatého stolu vyřešili možnosti, jak dál postupovat v zájmu občanů České republiky. Chci jim popsat možná řešení z pohledu platné legislativy. Podle analýzy, kterou jsem zadal vypracovat, nelze zatím kvůli potenciálnímu nedostatku lékařů mluvit o vyhlášení krizového stavu, o kterém se v poslední době mluví,“ dodal Radek John.
 

Pavel Novák
ředitel tiskového odboru
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem