Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení Radka Johna k problematice maximální transparence nakládání s veřejnými zakázkami

Vítám přístup Ministerstva zdravotnictví k problematice maximální transparence nakládání s veřejnými zakázkami. Oceňuji praktická opatření pana ministra Hegera, který přejal systém zveřejňování veřejných zakázek po vzoru praxe zaváděné Ministerstvem vnitra. 

 

Jsem rád, že se model vzorového úřadu z dílny resortu vnitra rozšiřuje jak na Ministerstvo zdravotnictví, tak na resorty školství, dopravy a místního rozvoje, které rovněž vycházejí z principů naší metodiky.

Tuto společnou vůli vnímám jako pozitivní vklad pro celkové zlepšení nakládání s veřejnými zakázkami a šanci pro významnou úsporu veřejných peněz a zvýšení důvěry veřejnosti. Věřím, že se postupně přidají i zbývající ministerstva.

Zároveň si mnohé slibuji od zavádění opatření pro boj s korupcí v nemocnicích a omezení reklamy ve farmacii, se kterými přichází pan ministr Heger. I toto jsou podle mě účinné kroky k významné eliminaci korupce a šedé ekonomiky ve zdravotnictví a zároveň příležitosti k významným úsporám v rámci zdravotnického systému.

  

Radek John
ministr vnitra

  

vytisknout  e-mailem