Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Radek John se osobně seznámil s bezpečnostní situací v Novém Bydžově

Na základě dopisu starosty Nového Bydžova Pavla Loudy navštívil dnes ministr vnitra Radek John toto město, aby se zde seznámil s aktuální bezpečnostní situací. 

Ministr vnitra zamířil také na místní obvodní oddělení policie, kde se setkal s ředitelem Krajského ředitelství policie Královehradeckého kraje brig. gen. Petrem Přibylem. Ten mu poskytl informace z dlouhodobé statistiky trestné činnosti v kraji i v Novém Bydžově. Seznámil ho také s konkrétními opatřeními, která byla přijata v důsledku událostí z konce minulého roku. Tehdy došlo v Novém Bydžově k několik násilným trestným činům.

Opatření se týkala posílení počtu policistů, bydžovské oddělení se od ledna 2010 sloučilo s obvodním oddělením v Nechanicích a namísto 15 je teď v regionu 24 policistů. Došlo také k obnovení operativně-pátrací činnosti SKPV. 

Pavel Louda informoval ministra vnitra o projektech města zaměřených na snižování kriminality a integrace sociálně vyloučených skupin obyvatel. Oba se shodli na nutnosti zpracování novely zákona o loteriích. Ta by umožnila samosprávám regulovat počty hracích terminálů. 

Zároveň ministr John spolu s krajským ředitelem Petrem Přibylem ujistili starostu Nového Bydžova, že v případě dalších problémů je policie připravena zintenzivnit svoji činnost ve městě. 

Radek John řekl: „Pro mě je velmi dobré znamení, že v Novém Bydžově je naprosto nadprůměrná objasněnost násilných trestných činů. Dosahuje výjimečných 88%. Je nesmírně důležité, aby pachatelé těchto činů byli po dopadeni a co nejrychleji postaveni před soud. Právo musí být vymáháno velice důsledně, tedy bez jakýchkoli diskriminujících předsudků.“  

 

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem