Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dnes skončila lhůta pro podávání přihlášek na pozici policejního prezidenta

Dnes, 10. ledna 2011 v 16.00 hodin, byl ukončen termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení na funkci policejního prezidenta. Ministru vnitra bylo doručeno celkem 11 přihlášek: Ing. Viktor Čech, plk. Mgr. Ing. Ivan Bílek, brig. gen. JUDr. Jiří Vorálek, plk. Mgr. Petr Lessy, Leopold Ondrůšek, Ján Gecelovský, Ing. Jiří Roupa, Martin Vašíček, pplk. Bc. Ing. Roman Strečko, JUDr. Kamil Klášterský a plk. Mgr. Martin Červíček. 

Personální odbor MV v současné chvíli posuzuje, zda všichni uchazeči splnili požadované kvalifikační předpoklady a výběrová kritéria.
 
Poprvé v historii si policejního prezidenta nevybírá politik, ministr vnitra, ale výběrová komise složená z renomovaných odborníků. Výběr nového policejního prezidenta musí být co nejvíce transparentní a důvěryhodný. Odmítám jeho výběr za zavřenými dveřmi nebo případně stranickými sekretariáty. Je zásadní, abychom vybrali policejního prezidenta co nejrychleji a aby tento člověk splňoval veškeré relevantní předpoklady pro tuto funkci,“ zopakoval ministr vnitra Radek John.
 
Uchazeči, kteří splňují předepsané požadavky, musí podstoupit:
  • psychologický screening (provedou odborníci z psychologického oddělení MV a soudní znalec)
    • řízené interview
    • minimálně 3 druhy psychologických vyšetření
  • rozhovor v cizím jazyce (výběr AJ, NJ, FJ, španělštinu) z témat, která odpovídají 1. stupni jazykové zkoušky (provedou odborníci z policejní školy)
Výsledky psychologických a jazykových zkoušek budou předloženy výběrové a poradní komisi ministra vnitra. Účastníci poté podstoupí řízený rozhovor před poradní a výběrovou komisí. Každý z expertů v komisi bude pokládat uchazeči otázky z oblasti svojí specializace v kontextu zaměření na pracovní činnost, pro kterou je uchazeč vybírán.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem