Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr John navštívil Středočeský kraj

Dnes, 7. ledna 2011, navštívil ministr vnitra Radek John Středočeský kraj. Naplánoval si setkání s hasiči a policisty, aby je osobně poznal a přispěl tak k lepší spolupráci. Pozornosti neušel ani kladenský magistrát. Radek John dnešním dnem zahájil pravidelné výjezdy do všech krajů v České republice. Cílem návštěv je osobně se setkat se všemi zástupci krajů, jak s vedením policie, tak hasičů. 

 

Návštěva Středočeského kraje začala na krajském ředitelství policie v Praze - Zbraslavi. Radek John se tam setkal s ředitelem krajského ředitelství policie plk. Václavem Kučerou a jeho kolegy. Společně hovořili o boji se silničními piráty, o objasněnosti a četnosti kriminálních činů či o vymáhání pokut ve správním řízení. "Boj se silničními piráty považuji za jednu z priorit na letošní rok. Policie bude vyzbrojena novými minikamerami, které hlídkám usnadní jejich práci," uvedl na tiskové konferenci ministr vnitra. Letos bude prioritou středočeské policie také odhalování nelegálních výroben drog. Tato problematika je v kraji vzhledem k napojení na hlavní město velmi závažná.

Ministr vnitra poté zamířil na Dálniční oddělení Rudná D5 0 41,815 km, kde jej přivítal plk. Josef Budil a kolegové. V Rudné se také seznámil s činností řídícího centra tunelů Lochkov a Lahovice a s komplexním dohledem nad provozními, bezpečnostními i technologickými systémy obou tunelů.

V odpoledních hodinách zavítal ministr John na Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru v Kladně. Kladenskému hasičskému sboru velí plk. Miloslav Svatoš, který provedl ministra hasičskou stanicí a operačním střediskem. Plk. Svatoš ministra ujistil, že nebude rušena v rámci úspor žádná stanice, a i přesto, že škrty v rozpočtu jsou drastické, nebude snížena dojezdnost k případům a ohrožena bezpečnost občanů.

Poté se ministr vnitra setkal s primátorem Danem Jiránkem. Jednali spolu a s krajským policejním ředitelem plk. Václavem Kučerou o eventuelních možnostech řešení nové lokace krajského policejního ředitelství. Na závěr spolu navštívili tréninkovou kavárnu Bez konce, kde jsou zaměstnáváni lidé s mentálním postižením a která je podporována prostředky z Evropského sociálního fondu.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku

  

vytisknout  e-mailem