Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika podepsala Dohodu o založení Mezinárodní protikorupční akademie

Začátkem prosince schválila vláda „Návrh na sjednání Dohody o založení Mezinárodní protikorupční akademie jako mezinárodní organizace“, který předložil ministr vnitra Radek John. Dne 14. prosince 2010 podepsala tuto Dohodu za Českou republiku velvyslankyně, vedoucí Stálé mise ČR ve Vídni, Veronika Kuchyňová Šmigolová. Česká republika se tak stane jedním z jejich zakládajících členů. 

Protikorupční akademie vznikla na základě společné iniciativy Úřadu pro drogy a kriminalitu Organizace spojených národů, Rakouské republiky, Evropského úřadu pro boj proti podvodům a dalších. Akademie sídlí ve městě Laxenburg v Rakousku a zahájila svou činnost na prozatímní bázi na základě Memoranda z ledna letošního roku. Představuje projekt mezinárodního expertního střediska pro protikorupční výzkum, vzdělávání, odbornou přípravu a rozvoj politik a procedur k prevenci a boji proti korupci.

Hlavním cílem Akademie je zlepšení vědomostí a praxe v oblasti boje proti korupci prostřednictvím vzdělávání, výcviku a výzkumu. Přínosem bude především pro všechny, kteří se ve své praxi setkávají s bojem proti korupci - zejména státní zástupci, soudci, policie i veřejná správa. Již od září 2010 Akademie nabízí první pilotní projekty v oblasti výcviku a výzkumu a její plná činnost, včetně vysokoškolských programů, bude zahájena v roce 2011.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


15. prosince 2010

vytisknout  e-mailem