Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nadace policistů a hasičů oslavovala

Konec kalendářního roku přímo vybízí k tomu, aby se hodnotilo a nadělovalo. Stalo se to hezkým zvykem. A hezké zvyky se mají dodržovat. 

 

Stejný názor má i Nadace policistů a hasičů, která se stará o 42 rodin s 60 dětmi pozůstalými po policistech a hasičích, kteří přišli při plnění služebních povinností o to nejcennější - vlastní život. Nadace se také snaží pomáhat těm, kteří ve službě utrpěli úraz s celoživotními následky. Proto uspořádala 18. a 19. listopadu - jako každý rok - předvánoční setkání "nadační rodinky", do níž se nejen jako předseda správní rady začlenil i ministr vnitra Radek John.

Společně s ní se zúčastnil pietního vzpomínkového aktu u památníku policistů i hasičů, kteří položili životy, když plnili své služební povinnosti. V "rodinné" pospolitosti si poslechl také slavnostní večerní koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR s dětským sborem Harmonie Kraslice, v jehož průběhu dostala Nadace symbolické šeky od svých sponzorů v celkové výši téměř 6 000 000 Kč.

Do třetice se ministr a celá správní a dozorčí rada setkaly s pozůstalými rodinami v pátek, kdy došlo konečně k avizovanému obdarovávání. Dary byly jak peněžité, tak věcné a děti i maminky měly co dělat, aby je unesly. "Prožili jsme dva krásné dny, dnes jsem rozdal skoro milion a půl," podělil se s přítomnými o svou radost Radek John. "Jsem opravdu šťastný, že Nadace může pozůstalým po hrdinech takhle pomáhat. A jsem o to šťastnější, že jí to velkou měrou umožňují policisté, hasiči i občanští zaměstnanci, kteří ze svých platů odevzdali Nadaci za rok přes pět milionů Kč. Ekonomickou situaci i lidskou soudržnost by mohl Nadaci závidět nejeden stát."

Chcete-li se i vy podílet na pomoci rodinám, jejichž tátové zemřeli při výkonu služebních povinností policisty a hasiče, můžete poslat jakoukoliv částku na číslo účtu Nadace: 175787001/0300.

  

vytisknout  e-mailem