Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo ušetřilo dalších 18,5 milionu na nákupu elektřiny

Ministerstvo vnitra se 16. listopadu 2010 zúčastnilo další elektronické aukce na nákup elektřiny. Tentokrát poptávalo elektrickou energii v hladině vysokého napětí. Ministerstvo tímto nákupem ušetřilo 18 446 946,- Kč. Dodavatelem energie na rok 2011 a vítězem aukce je společnost Alpiq Energy SE. 

 

Ministerstvo vnitra se po pečlivých auditech rozhodlo opět uskutečnit nákup elektrické energie pro potřeby celého resortu na burze. V říjnu proběhla aukce elektřiny nízkého napětí a ministerstvu se podařilo ušetřit 38 milionů korun. Tentokrát rezort prostřednictvím aukce na Českomoravské komoditní burze v Kladně poptával elektřinu v hladině vysokého napětí.

"Tímto transparentním nákupem jsme ušetřili téměř 19 milionů korun oproti roku 2009. Po první úspěšné aukci, kdy jsme ušetřili 38 milionů korun, jsme se rozhodli v elektronických aukcích pokračovat," uvedl ministr vnitra Radek John.

Ministerstvo si tedy zajistilo dodávku elektřiny v hladině vysokého napětí pro rok 2011 v celkovém objemu 23 926 MWh pro 61 odběrních míst včetně policie a Hasičského záchranného sboru. Podařilo se vysoutěžit jednotkovou cenu 1 214,- Kč / MWh bez DPH. Centrální nákup energie na rok 2011 představuje 39% úsporu v rozpočtu Ministerstva vnitra oproti roku 2009, kdy průměrná jednotková cena silové elektřiny v hladině vysokého napětí byla 1 985,- Kč / MWh bez DPH.

Proces centrálního nákupu elektrické energie zaručuje serióznost, spolehlivost, bezpečnost a standardizaci a je zárukou, že odběratel na burze nakoupí vždy za nejlepší možnou cenu, jaké je možno na trhu dosáhnout.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  

vytisknout  e-mailem