Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vláda podpořila změnu zákona o policii

Ministr vnitra Radek John na dnešním jednání vlády předložil návrhy zákonů, kterými se mění zákon o Policii ČR, o Vojenské policii, o Celní správě ČR a trestní řád. Cílem je především implementovat právo Evropské unie do právního řádu České republiky. 

 

Cílem návrhu zákona o Policii ČR je implementovat komunitární právo do právního řádu České republiky, a to především rámcové rozhodnutí Rady o ochraně osobních údajů zpracovávaných v rámci policejní a justiční spolupráce v trestních věcech. Návrh zákona uvádí český právní řád do souladu i s požadavky směrnice Evropského parlamentu a Rady o právu občanů Unie a jejich rodinných příslušníků svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států.

Návrh zákona o policii reaguje na současné problémy aplikační praxe tím, že  se do zákona doplňuje ustanovení, které policii umožní zajištění omamné a psychotropní látky v množství, které nenaplňuje skutkovou podstatu trestných činů, jejíž držení však není dovolené. Návrh zákona umožní zajištění takové věci i v rámci blokového řízení, aniž by následně muselo o přestupku proběhnout zdlouhavé správní řízení před správním orgánem.

Na přípravě návrhu zákona se kromě Ministerstva vnitra podílelo Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo obrany, Ministerstvo financí a Úřad pro ochranu osobních údajů.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  

vytisknout  e-mailem