Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Problematika extremismu zůstává prioritou Ministerstva vnitra

Dnešní rozsudky vynesené nad pachateli hrůzného činu, který se odehrál v dubnu 2009, při kterém byli ve Vítkově na Opavsku popáleni tři lidé - nejvážněji tehdy téměř dvouletá Natálka, která útok málem nepřežila a následky ponese do konce života - jsou po rozpuštění extremistické Dělnické strany dalším důležitým signálem k naprosto nulové toleranci projevů extremismu ve společnosti. 

"Chtěl bych poděkovat policistům, kteří se na odhalení žhářů z Vítkova podíleli a také všem občanům, díky nimž není v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR zastoupena žádná krajně pravicová politická strana," poděkoval ministr vnitra Radek John.

Extremismus, jeho projevy a jeho různé modifikace se však nikdy nepodaří ze společnosti zcela vymýtit. Problematika boje proti extremismu proto nadále zůstává prioritou bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra. Nelze ji řešit jednorázovými opatřeními, je třeba se jí věnovat kontinuálně a na nové trendy reagovat co nejrychleji.

Nekompromisní postup policie v oblasti boje proti extremismu způsobil výrazné ochromení pravicové extremistické scény v ČR. Kromě represe a nulové tolerance, je důležitým prvkem v boji s tímto fenoménem především prevence:

  • pokračuje intenzivní spolupráce s nevládními organizacemi,
  • je zpracováván celospolečenský výzkum vnímání pravicového extremismu (výsledky budou k dispozici na přelomu roku),
  • pokračuje preventivní projekt Úsvit,
  • pravidelně aktualizované materiály k problematice extremismu jsou zveřejňovány na webových stránkách MV a Policie ČR,
  • Policie se zapojila do projektu "Hrozby neonacismu" a pro školy připravila vlastní projekt "Extremismus - a co na to zákon?", policisté přednášejí na školách,
  • využívání tzv. nevyzývavého postupu policie, založeného na činnosti Antikonfliktních týmů.

  

Jiří Reichl
ředitel odboru tisku a tiskový mluvčí Ministerstva vnitra

  


20. října 2010

vytisknout  e-mailem