Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra bude podporovat zařazení dobrovolných hasičů do Nadace policistů a hasičů

Nadace policistů a hasičů uspořádala ve čtvrtek 14. října koncert pro přátele a příznivce Nadace policistů a hasičů. Zde byly předány šeky na 160 tisíc korun určených na činnost Nadace, která se snaží zabezpečit důstojné životní podmínky lidem, jejichž blízcí z řad policejního či hasičského sboru utrpěli díky svému nasazení v povolání zdravotní újmu, která znemožňuje jejich další normální fungování. 

Z následné diskuse vzešel návrh rozšířit síť podpory i na dobrovolné hasiče, samozřejmě za podmínky, že i oni budou podporovat činnost nadace.

"Považuji tento návrh za rozumný, jelikož všichni, kdo zasahují při nebezpečí jsou si v ohrožení rovni. Tento krok by byl současně uznáním důležitosti práce dobrovolných hasičů v České republice," řekl ministr vnitra Radek John.

"Toto téma chci rozhodně otevřít na zasedání správní rady a doufám, že mne ostatní členové podpoří. Zároveň vyzývám k veřejné diskusi na toto téma," dodal ministr vnitra.

Nadace policistů a hasičů vznikla před osmi lety a nyní pečuje o 42 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí. Od konce roku 2009 přibrala do své péče bývalé policisty a hasiče těžce tělesně postižených následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby. Jejich celkový počet v nadační péči je 45 osob. Nadace mimo jiné organizuje a financuje dovolené a ozdravné pobyty pro rodiny pozůstalých a pro policisty a hasiče, kteří utrpěli závažné zdravotní postižení v souvislosti s výkonem služby.

Fotogalerie

  

Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí

  


15. října 2010

vytisknout  e-mailem