Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Lucemburku

Ministr vnitra Radek John se 7. října 2010 zúčastnil jednání Rady EU pro spravedlnost a vnitřní věci v Lucemburku. 

Na žádost České republiky se ministři vrátili k otázce vízové povinnosti pro české občany cestující do Kanady. Ministr vnitra ve svém vystoupení vysvětlil, že Česká republika plní všechny požadavky, které jsou na ni z kanadské strany kladeny. Ocenil, že Kanada dokončila legislativní reformu svého azylového systému, nicméně konstatoval, že dosud nebyla jasně stanovena perspektiva zrušení víz pro české občany. Ministr John zdůraznil: "Očekávám, že se Evropská komise bude tomuto problému patřičně věnovat a že rovněž předloží návrhy, které by pomohly tuto situaci produktivně řešit."

Evropská komise představila návrhy dvou směrnic pro oblast legální migrace - směrnici o státních příslušnících třetích zemí převáděných v rámci společnosti a směrnici o sezónních zaměstnancích ze třetích zemí. Česká republika vyjádřila přesvědčení, že pro problematiku sezónních pracovníků není unijní předpis nezbytný a že je vhodnější úprava na národní úrovni.

Na jednání se dále diskutovalo o těchto tématech:

  • přijetí realistického harmonogramu a rozpočtu projektu Schengenského informačního systému druhé generace. Jeho spuštění se předpokládá do prvního čtvrtletí 2013,

  • proběhla diskuse o současném stavu budování společného evropského azylového systému a připravovaném zahájení činnosti Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu v lednu příštího roku,

  • spolupráce se třetími zeměmi v boji s terorismem,

  • budoucí strategie EU při sjednávání dohod se třetími zeměmi o shromažďování a zpracování údajů jmenné evidence cestujících.

  

Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí

  


10. října 2010

vytisknout  e-mailem