Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce prošetřuje další případy související s akcí "UŽOVKA"

Inspekce Policie České republiky ve spolupráci s pojišťovnami od roku 2008 spolupracuje na akci "UŽOVKA". Tato akce byla ukončena na konci roku 2008, ale během prošetřování starých případů se precizní prací do současné doby podařilo zadokumentovat velmi rozsáhlý případ korupčního jednání policistů. K dnešnímu dni bylo celkově podáno 95 návrhů na zahájení trestního stíhání organizované skupiny, ve které bylo 14 policistů z Krajského ředitelství Policie České republiky Středočeského kraje - Služby dopravní policie, 2 bývalí policisté, 3 vojáci z Vojenského útvaru Klatovy a Jince a 213 civilních osob. Doposud byla pojišťovnám způsobena škoda ve výši 29 429 000,- Kč. 

Organizovaná skupina fingovala dopravní nehody a vloupání do vozidel na území Středočeského kraje, kdy po zadokumentování případů policisty bylo uplatňováno pojistné plnění. Do současné doby bylo zadokumentováno více jak 200 těchto případů. V průběhu tohoto rozsáhlého a náročného prošetřování, které zasahuje i několik let zpátky se podařilo prokázat trestnou činnost této organizované skupině podezřelých, kteří jsou podezřelí z trestných činů:

  • zneužití pravomoci veřejného činitele,
  • přijímání úplatku,
  • podplácení,
  • pojistní podvod,
  • nedovolené ozbrojování,
  • neoprávněné nakládání s osobními údaji.
     

Při objasňování této rozsáhlé majetkové trestné činnosti a rozbití organizované skupiny inspekce velmi intenzivně spolupracuje s dozorujícím státním zástupcem, s detektivy všech pojišťoven a Službou kriminální policie a vyšetřování PČR Mělník, Praha - venkov a Kladno.

K dnešnímu dni bylo zahájeno trestní stíhání 14 policistů a 157 civilních osob. Škoda 29 429 000,- Kč však není konečná, neboť se jedná o velmi rozsáhlé a náročné prošetřování a v současné době je stále rozpracováno několik desítek případů.

  

kpt. Mgr. Martina Lídlová
tisková mluvčí
tel. č. 603 190 937

  


5. října 2010

vytisknout  e-mailem