Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra poděkoval za nasazení při povodních

Téměř šest desítek zástupců neziskových organizací, policie, hasičského záchranného sboru a horské služby převzalo dnes dopoledne v Ústí nad Labem poděkování za nasazení při povodních, které Ústecký kraj postihly v létě letošního roku. 

"Byl jsem s vámi na několika místech povodní hned od začátku a viděl jsem tu zkázu na vlastní oči, ono se říká, že kdo neviděl, neuvěří a je to pravda. Slyšel jsem příběhy některých z vás, kdo jste ani nebyli ve službě a bez ohledu na to, že se k vašim domovům valila voda, jste šli pomáhat svým spoluobčanům, tak jak velí služební přísaha. I proto jsme se rozhodli některé z těch, kteří byli postiženi povodní, zatímco pomáhali někde jinde, ocenit nejen děkovným listem, ale také finančně, i když to nebyly desetitisíce, doufám, že alespoň k něčemu, co v daný okamžik potřebovali, peníze použili," řekl ministr vnitra.

Připomněl také, že resort ministerstva vnitra čeká těžký rok 2011, kdy bude muset ušetřit 8,3 miliardy korun oproti stávajícímu rozpočtu. "Proto prosím, vydržte s námi. Je mi líto každého zkušeného policisty či hasiče, který odchází a nechce sloužit vlasti. Tahle země vás potřebuje, ukázali jste to při povodních a dokazujete to každý den při své práci. Já vám všem děkuji za vaši práci a oceněným blahopřeji," dodal ministr vnitra Radek John.
 

CELÝ TEXT PROJEVU MINISTR VNITRA RADKA JOHNA

Vážená paní hejtmanko, vážený pane generále, dámy a pánové,

je mi velkou ctí zahájit dnešní setkání spojené s poděkováním vám všem, kteří jste se podíleli na likvidaci povodní z letošního léta. Jsem velmi hrdý na to, jak rychle a kvalitně zareagoval celý Integrovaný záchranný systém, ne nadarmo si nás vybrali na Haiti, aby naši experti pomohli vybudovat tamní záchranný systém. Je potřeba poděkovat také vojákům, kteří pomáhali, kde se dalo a samozřejmě celé řadě neziskových organizací, které vyslaly dobrovolníky, poskytly základní i finanční pomoc atd.

Byl jsem s vámi na několika místech povodní hned od začátku a viděl jsem tu zkázu na vlastní oči, ono se říká, že kdo neviděl, neuvěří a je to pravda. Slyšel jsem příběhy některých z vás, kdo jste ani nebyli ve službě a bez ohledu na to, že se k vašim domovům valila voda, jste šli pomáhat svým spoluobčanům, tak jak velí služební přísaha. I proto jsme se rozhodli některé z těch, kteří byli postiženi povodní, zatímco pomáhali někde jinde, ocenit nejen děkovným listem, ale také finančně, i když to nebyly desetitisíce, doufám, že alespoň k něčemu, co v daný okamžik potřebovali, peníze použili.

Někteří policisté i hasiči byli dokonce vyznamenáni za svoje činy.

Další budou vyznamenáni dnes, i když to nemá přímou souvislost s povodněmi. Já jím blahopřeji a děkuji za jejich práci. Dámy a pánové, vím, že řada z vás na mne hledí s nedůvěrou, co si to ten John, Martinů a Štěpán vymýšlejí za úspory, vždyť nám půjdou platy dolů atd. Já jsem si to nevymyslel. Státní kasa je prázdná a musí se šetřit všude. Původně jsme měli odevzdat ještě o 2,2 miliardy více, než nyní. Podařilo se nám vybojovat peníze pro civilní zaměstnance jak u hasičů, tak u policistů, 20 a 160 milionů, to nejsou malé úspěchy. Jenže na víc nyní nedosáhneme. Musíme odevzdat 8,3 miliardy a s takovým rozpočtem nemáme na vyskakování.

Říkám to stále a řeknu to i tady. Apeluji na všechny srdcaře, kteří to myslí se svými sbory vážně, aby v příštím roce zatli zuby a zůstali dál ve službě.

Vnitro, na rozdíl od jiných resortů nebude v letech 2012-2014 snižovat svůj rozpočet. A to je základ toho, že je vidět světlo na konci tunelu. Chceme přenastavit systém odměňování, aby už vzduchem nelítaly stotisícové odměny, ale aby byl systém odměňování spravedlivější. Proto prosím, vydržte s námi. Je mi líto každého zkušeného policisty či hasiče, který odchází a nechce sloužit vlasti. Tahle země vás potřebuje, ukázali jste to při povodních a dokazujete to každý den při své práci.

Já vám všem děkuji za vaši práci a oceněným blahopřeji.

  

Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí

  


1. října 2010

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem