Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce ukončila akci "PARTA"

Inspekce Policie České republiky ukončila akci "PARTA", kdy na základě vlastního poznatku byl podán návrh na zahájení trestního stíhání 2 policistů Obvodního ředitelství Praha III, kteří jsou podezřelí z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu. 

Od června letošního roku bylo prováděno šetření k vlastnímu operativnímu poznatku korupčního jednání 2 policistů, kteří na území hlavního města Prahy v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v několika případech zastavovali řidiče a tvrdili jim, že překročili rychlost, ačkoliv neměli jakékoliv technické zařízení pro měření rychlosti. Za tyto přestupky udělovali pokuty, nevystavovali žádné pokutové bloky a peníze si ponechávali pro vlastní potřebu.

Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelých policistů. Státní zástupce návrh akceptoval a dne 29. 9. 2010 v odpoledních hodinách zahájil trestní stíhání podezřelých. Ředitel Krajského ředitelství PČR hl. m. Prahy byl informován o trestním stíhání svých podřízených.

  

kpt. Mgr. Martina Lídlová
tisková mluvčí
tel.č. 603 190 937

  


30. září 2010

vytisknout  e-mailem