Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce ukončila akci "ROLAND"

Inspekce Policie České republiky zadržením 2 policistů z Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II ukončila akci "ROLAND". Byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelých policistů pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby. 

Od měsíce června letošního roku bylo prováděno šetření k vlastnímu poznatku korupčního jednání policistů na území hlavního města Prahy. Pracovníci inspekce na základě tohoto poznatku dnešního dne zadrželi 2 policisty, kteří při silniční kontrole v několika případech ukládali pokuty za přestupky bez bloků a finanční hotovost si ponechali pro vlastní potřebu. Jednalo se zejména o přestupky v silniční dopravě zařazené do bodového systému.

Státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 byli dnešního dne oba podezřelí předvedeni a byl podán návrh na zahájení trestního stíhání. Státní zástupce návrh akceptoval a dnešního dne zahájil trestní stíhání podezřelých policistů. Ředitel Krajského ředitelství hl. m. Prahy byl informován o zahájeném trestním stíhání podřízených policistů.

  

kpt. Mgr. Martina Lídlová
tisková mluvčí
tel.č. 603 190 937

  


24. září 2010

vytisknout  e-mailem