Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednání vedení Ministerstva vnitra se zástupci odborů

Ministr vnitra Radek John se v pondělí 20. září spolu s policejním prezidentem Oldřichem Martinů a vedením policejního prezídia sešli s řediteli krajských policejních správ a se zástupci odborových organizací působících v rezortu Ministerstva vnitra. Jednání o plánovaných změnách v rezortu Ministerstva vnitra trvalo více než osm hodin. 

Ministerstvo vnitra čeká v letošním i příštím roce razantní šetření mimo jiné na mzdových prostředcích. Proto bylo hlavním cílem jednání vyjasnit si stanoviska k připravovaným škrtům v resortu Ministerstva vnitra, které budou v roce 2011 ve výši 8,3 miliardy korun. Ministr vnitra Radek John uvedl: "Dnešní setkání jsem svolal proto, abychom diskutovali o úsporách. Tedy, kde je možné neplýtvat a neohrozit tak bezpečnostní situaci. Jako jediným se nám podařilo vyjednat, že rozpočet MV nebude ve střednědobém výhledu 2012-2014 dále krácen. V příštím roce mělo Ministerstvo vnitra původně hospodařit s rozpočtem o 10,5 mld. korun nižším, ale podařilo se vyjednat snížení pouze o 8,3 mld. korun oproti letošnímu roku.. Vyjednali jsme také, že v letošním roce nedojde ke snížení platů a pokud někde došlo, je to věcí managementu jednotlivých krajů. Dokonce mám garanci ministerstva financí, že nepřijdeme o peníze na neobsazená místa, ta je dána slibem, že rozpočet MV nebude v příštích letech snižován. Je mi jasné, že někteří policisté odejdou a je mi upřímně líto každého zkušeného profesionála, který se tak rozhodl. Prosím, abyste apelovali na svoje podřízené, aby zatli zuby a snažili se s námi přečkat rok 2011, který bude velmi těžký," řekl na začátek jednání ministr vnitra Radek John.

Ministr vnitra Radek John o rozpočtu intenzivně jedná s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Na základě těchto jednání vydá Ministerstvo vnitra dalších 160 milionů korun na platy občanských zaměstnanců v policii. "Poté, co se podařilo přesunout 19 milionů korun v rámci rozpočtu na platy občanských zaměstnanců Hasičského záchranného sboru, je těchto 160 milionů korun zásadních pro snížení rozdílu mezi platy příslušníků a občanských zaměstnanců," uvedl Radek John.

Zástupcům odborových organizací se dostalo ujištění, že se nepřipravuje změna služebního zákona, tak, jak požadovali. Ministr vnitra Radek John přislíbil, že ve spolupráci s vedením policejního prezídia prověří informace o některých nezvykle vysokých odměnách v policii.

Nejvyšší manažeři policie a krajští koordinátoři odborů se vůbec nebavili o tom, jestli lze odvrátit stávku ohlášenou na úterý 21. září. "Já odboráře chápu, kdyby měli návod, kde vzít 8,3 miliardy, tak si vezmu batoh a jdu s nimi. Jenže takový návod neexistuje," dodal ministr vnitra.

  

Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí

  


20. září 2010

vytisknout  e-mailem