Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Radek John ocenil policisty a hasiče za pomoc při povodních

Dne 31. srpna 2010 předal ministr vnitra Radek John spolu s policejním prezidentem genmjr. Oldřichem Martinů a generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru genmjr. Miroslavem Štěpánem ocenění 68 policistům a hasičům, kteří se podíleli na likvidaci následků bleskových povodní v Ústeckém a Libereckém kraji v srpnu letošního roku. 

Policisté a příslušníci HZS s obrovským nasazením pomáhali lidem postiženým povodněmi i přesto, že vlastní rodiny a majetek některých z nich byly v ohrožení.

Ministr vnitra, policejní prezident a generální ředitel HZS udělili v turnovské požární stanici ocenění za splnění zvlášť obtížného úkolu a předali kázeňskou odměnu. V žádném případě se nejedná o náhradu škody, ale o ohodnocení jejich obětavé práce, jíž policisté a hasiči bezvýhradně naplnili slib, který skládali při vstupu do služebního poměru.

"Je to ten okamžik podání ruky, kdy se záchranáři spojí se zachraňovaným. To je ta chvíle naděje," řekl generální ředitel HZS Miroslav Štěpán.

Jak přednesl ministr vnitra Radek John, český integrovaný záchranný systém je vzorem i v zahraničí. Slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic projevil zájem o sdílení zkušeností v této oblasti, systém pochválili také na Haiti, kam zavítal genmjr. Miroslav Štěpán.

Celou akci ukončil policejní prezident Oldřich Martinů přáním: "Rád bych tu viděl všechny příslušnice a příslušníky integrovaného záchranného systému, kteří se podíleli na pomoci při povodních." Požádal přítomné, aby vyřídili svým nepřítomným kolegům poděkování, a popřál všem, ať neprší.

Videozpravodajství

Fotogalerie z aktu

  

Jiří Reichl
ředitel odboru tisku a tiskový mluvčí

  


31. srpna 2010

vytisknout  e-mailem