Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká pošta dostává mandát pro významné změny

Ministr vnitra Radek John a generální ředitelka České pošty, s. p. Marcela Hrdá včera podepsali memorandum mezi Ministerstvem vnitra a Českou poštou o spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a eGovernmentu. 

Cílem tohoto dokumentu o dlouhodobém rozvoji vzájemné spolupráce je hlavně zefektivnění fungování ICT ve veřejné správě a podpora služeb eGovernmentu v České republice. V souladu s programovým prohlášením vlády ze 4. srpna 2010 budou obě strany spolupracovat také na řešení konsolidace financování služeb eGovernmentu a služeb ICT využívaných orgány veřejné správy.

"Prohloubení spolupráce s Českou poštou, v čele s generální ředitelkou Marcelou Hrdou, považuji za jeden z důležitých nástrojů pro dosažení úspor a zároveň významné zlepšení elektronické komunikace mezi úřady a občany i mezi úřady samotnými," uvedl ministr vnitra Radek John a dodal: "Česká pošta je na základě platných smluv subjektem realizujícím hlavní pilíře eGovernmentu. V návaznosti na stávající model spolupráce se podpisem memoranda stává hlavním partnerem Ministerstva vnitra pro oblast  eGovernmentu a ICT.  Ministerstvo dále přesune na Českou poštu nové portfolio aktivit a projektů v této oblasti. Tyto kroky jsou v souladu s vizí podniku, které předložil management České pošty zakladateli", uvedl dále ministr John.

"Pro Českou poštu je memorandum významným dokumentem, který ji deklaruje jako partnera českého státu pro rozvoj jeho komunikační infrastruktury. Pošta se tak svým významem pro stát vrací do pozice, kterou v souladu s jejím posláním zastávala již v hluboké historii," řekla generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá.

Česká pošta, která v přípravě na plnou liberalizaci poštovního trhu prochází rozsáhlou restrukturalizací, má podle Hrdé pro partnerství se státem veškeré předpoklady. Vysokou odpovědnost a realizační schopnosti v oblasti moderní elektronické komunikace prokázala nejenom při zřizování rozsáhlé sítě Czech POINTů, ale především při provozování Informačního systému datových schránek.

"V době pozvolného úbytku části klasických poštovních služeb je orientace na elektronické služby klíčová. Přirozené ztráty výnosů především z listovních zásilek musí pošta nahradit zvýšením výnosů z nepoštovní činnosti. Jako důvěryhodný partner státu také chci, abychom byli ve všech aktivitách plně transparentní," řekla Marcela Hrdá.

V nejbližší době proto Česká pošta připravuje řadu kroků, které výše uvedené potvrzují. "Po dohodě se zakladatelem chystáme revizi smluv s aliančními partnery, pro vyšší efektivitu a také úspory intenzivně pracujeme na dalších změnách v oblasti nákupu. O vysoké transparentnosti svědčí fakt, že v současné době probíhá příprava na zavedení elektronických aukcí," dodala generální ředitelka České pošty.

  

Jiří Reichl
tiskový mluvčí MV

Ivo Mravinac
tiskový mluvčí ČP, s. p.

  


25. srpna 2010

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem