Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Radek John se setkal s představiteli odborů

Ministr vnitra Radek John se v pondělí 16. srpna 2010 sešel s vedoucími představiteli odborových organizací působících v resortu Ministerstva vnitra - předsedkyní Odborové organizace státních orgánů a organizací Alenou Vondrovou, prezidentem Odborového svazu hasičů Zdeňkem J. Oberreiterem a předsedou Nezávislého odborového svazu PČR Milanem Štěpánkem. 

Ministr vnitra Radek John zástupce odborových organizací ujistil, že v letošním roce navzdory úsporám nebudou v resortu Ministerstva vnitra snižovány platy. Požadované úspory v roce 2010 budou vázány pouze z částek určených na provoz a investice.

"Vzhledem k tomu, že se nám podařilo na příští rok vybojovat dalších 2,2 miliardy korun a budeme muset ušetřit 8,3 místo avizovaných 10,5 miliard, jsme schopni tyto úspory provést bez změny služebního zákona," řekl ministr vnitra Radek John. Tohoto kroku chce docílit zeštíhlením cizinecké policie, policejního prezidia a úřadu Ministerstva vnitra. Vedení ministerstva tedy nemusí usilovat o změnu služebního zákona v paragrafech upravujících podmínky propouštění.

"Z koaliční smlouvy vyplývá, že musíme snížit prostředky na mzdy o 10 %, čehož v příštím roce docílíme nařízením vlády o snížení tarifů příslušníků bezpečnostních složek, ze kterého jsou vypočítávány mzdy. Odmítáme však propouštění," dodal Radek John. Vedení ministerstva počítá s přirozenou obměnou, která se pohybuje okolo 1400 policistů ročně. "Abychom neohrozili kvalitu výkonu služby a plnění zákonem stanovených úkolů, bude na uvolněná služební místa postupně převedena část příslušníků policejního prezídia, zejména služby cizinecké policie. Mimo to také zeštíhlíme také samotné ministerstvo, tedy orgán státní správy," dodal ministr vnitra s tím, že lidem, kteří vyřizují agendy, které se budou příští rok rušit, nebude vymýšlena jiná pracovní náplň. O jaké agendy se bude jednat, nyní upřesňují expertní týmy, a jejich seznam by měl být představen na tiskové konferenci 23. srpna 2010.

"Splnil jsem slib, že nedovolím, aby se příslušníkům Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR sahalo letos na peníze. Pro příští rok a léta následující chceme posílit fond určený na odměny, aby velitelé měli možnost motivovat své podřízené. Ti, kteří budou mít nejlepší výsledky v objasněnosti a při odhalování korupce a finanční kriminality, dostanou odměny a mohou se tak dostat na úroveň současného platu, či dokonce nad ni," dodal ministr vnitra Radek John.

Resort vnitra získal jako jediný při jednáních s koaličními partnery na léta 2012-2014 výjimku, která garantuje, že v těchto letech, na rozdíl od dalších ministerstev, nebude rozpočet snižován.

"Tento příslib znamená ono pověstné světlo na konci tunelu," řekl John. Otevírá možnost při zeštíhlení a zefektivnění policejního sboru lépe zaplatit ty nejschopnější z policistů.

  

Jiří Reichl
ředitel odboru tisku a tiskový mluvčí

  


16. srpna 2010

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem