Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Úspory v resortu Ministerstva vnitra v příštím roce

V příštím roce bude muset resort Ministerstva vnitra oproti letošnímu roku ušetřit 8,3 miliard korun. Ministerstvo vnitra tedy nebude šetřit 10,5 miliard korun, jak původně požadovalo Ministerstvo financí, ale o zmiňované 2,2 miliardy korun méně. 

"Přislíbené rámce rozpočtů na léta 2012-2014, tedy střednědobého výhledu, jsou zárukou následné stabilizace tzn., že rozpočet Ministerstva vnitra nebude v těchto letech dále krácen," uvedl Radek John. Změny pro příští rok a léta následující se dotknou rovněž Hasičského záchranného sboru ČR a zajištění podpory výkonu veřejné správy. Cílem bude například i menší, výkonnější a lépe placený policejní sbor.

Podle ministra vnitra bude mít takové šetření velmi dramatické dopady. "Od dnešního večera začíná pracovat expertní tým, který do 23. srpna připraví harmonogram jednotlivých kroků. Už teď je jisté, že dopady na činnost policie, hasičů i ministerstva budou velmi drsné. Policie bude muset omezit částečně svůj výkon a v oblasti veřejné správy bude utlumena řada potřebných činností. Podrobnosti k rozpočtovým škrtům představíme na tiskové konferenci v pondělí 23. srpna," sdělil Radek John.

  

Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí Ministerstva vnitra

  


11. srpna 2010

vytisknout  e-mailem