Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Radek John na návštěvě míst zasažených povodněmi

On-line informace: 

  • Neděle 8. srpna 2010
  • Sobota 7. srpna 2010

Neděle 8. srpna 2010

Neděle 8. srpna 2010

13:00
Ministr vnitra Radek John opět navštívil krizový štáb Libereckého kraje a seznámil se s aktuálním povodňovým stavem v kraji.

14:00
K jednání krizového štábu se připojil předseda vlády Petr Nečas. Krajský policejní ředitel plukovník Milan Franko vyvrátil spekulace o výskytu případů rabování. Policisté nicméně pokračují v hlídání majetku evakuovaných osob.

Krajský policejní ředitel rovněž apeluje na občany, aby se do postižených míst nevydávali za povodňovou turistikou. Ve spolupráci s cizineckou policií bylo nutné omezit příjezd zvědavců z Polska.

14:30
Prezident republiky Václav Klaus ocenil činnost Integrovaného záchranného systému (IZS) a dalších složek, zejména kvalitativní posun od povodní v minulosti.

15:00

Ministr vnitra Radek John, předseda vlády Petr Nečas a prezident republiky Václav Klaus společně s hejtmanem Stanislavem Eichlerem navštívili postiženou Chrastavu. Starosta Michael Canov je seznámil s rozsahem škod a stavem odklízecích prací.

16:00
Ministr vnitra, prezident republiky a hejtman Libereckého kraje navštívili Hrádek nad Nisou, jedno z dalších silně zasažených míst. SRovněž hrádecký starosta města Martin Půta je informoval o rozsahu poškození a průběhu odklízecích prací.

17:00
Ministr vnitra se zúčastnil tiskové konference Libereckého kraje. Na ní bylo konstatováno, že dochází k odstraňování následků povodní, zásobování pitnou vodou a poskytování vysoušecí techniky a pomoci psychologů. Pomoc je poskytována v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS). V první fázi hasiči a další příslušníci IZS zachránili 158 osob.

Zítra se bude konat mimořádné zasedání vlády, na kterém se ministři budou zabývat nejaktuálnějšími požadavky jako jsou žádosti o vybudování mostů ženisty, opravu poškozených komunikací a obnovení zásobování.

Hejtman vyzval média, aby nevypouštěla fámy a komunikovala se složkami IZS.

  

Sobota 7. srpna 2010

Sobota 7. srpna 2010

19:00
Ministr vnitra Radek John a generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) generál Miroslav Štěpán navštívili obec Chrastavu, která je jedním z nejhůře postižených míst současnými povodněmi. Setkali zde se starostou obce Michaelem Canovem a s občany, kterým povodeň zničila majetek. Ujistili je, že bezpečnostní složky zabrání jakýmkoliv náznakům rabování. Ministr se na místě setkal i s hejtmanem Libereckého kraje Stanislavem Eichlerem, který ho informoval o probíhajících záchranných pracích.

20:35
Ministr vnitra Radek John a generální ředitel HZS generálmajor Miroslav Štěpán se zúčastnili zasedání krizového štábu Libereckého kraje. Přítomni byli i ministr obrany Alexandr Vondra a náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Vlastimil Picek. Hejtman libereckého kraje zhodnotil aktuální situaci a poděkoval složkám IZS a armádě.

21:30
Na tiskové konferenci po zasedání Radek John vyzval občany, aby respektovali výzvy k evakuaci a ujistil je, že policie bude zajišťovat postižené oblasti proti rabování.

22:00
Ministr vnitra a generál ředitel HZS navštívili krajské operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému (IZS) Libereckého kraje, které koordinuje záchranné práce v postižených oblastech.

23:18
Ministři Radek John a Alexandr Vondra, hejtman Stanislav Eichler a náčelník generálního štábu Vlastimil Picek navštívili Frýdlant, jedno z nejpostiženějších míst. Starosta Dan Ramzer je informoval o aktuální situaci a stavu záchranných prací. Armáda zde nasadila těžkou techniku. Ve Frýdlantu byla zaznamenána tisíciletá voda.

  

vytisknout  e-mailem