Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Otevřený dopis ministra vnitra Radka Johna policistům a hasičům

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Česká republika se nevyhnula dopadům světové ekonomické krize, státní dluh z minulosti je dnes 1,3 bilionů korun, což je v přepočtu téměř 128 tis. korun na obyvatele včetně kojenců. Vláda této země, jejíž jsem členem, se rozhodla razantně bojovat proti dalšímu zadlužování, rozhodla se stát vládou rozpočtové odpovědnosti. Abychom se vyhnuli dalšímu zadlužování, musíme šetřit. Všichni. I rezort Ministerstva vnitra, pod kterým pracujete i Vy – policisté a hasiči. V příštím roce budeme hospodařit s rozpočtem výrazně nižším než teď. S tím musíme počítat všichni, přestože o konečné výši škrtů, jeho snížení ještě jednám s koaličními partnery. Od svého nástupu do úřadu se se svým týmem intenzivně zabývám hledáním cest, jak výrazných úspor dosáhnout a neohrozit výkon Vašeho povolání, které patří k těm nejnáročnějším a nejzodpovědnějším vůbec.

V tuto chvíli je zřejmé, že úsporná opatření se dotknou i částky, která je určena na mzdové prostředky. Toto téma je velice mediálně chytlavé, a proto mě velmi zarmoutil titulek článku v deníku Právo "Vnitro bude příští rok propouštět i řadové policisty". Toto jsou, prosím, slova pana editora, ne moje! Propouštění je poslední možnost, jak ušetřit a pokud k němu dojde, rozhodně se nedotkne řadových policistů a hasičů v přímém výkonu služby. Na druhou stranu si nemyslím, že by v tomto rozsáhlém aparátu byli naprosto všichni nepostradatelní a pracovití. Se zaujetím jsem si přečetl řadu internetových diskuzí na odborových webech a v řadě příspěvků jsem narazil na zmínky o tom, kde by se dalo šetřit. Rozhodně to nebylo v řadách policistů a hasičů pracujících v terénu. Od samého počátku není záměrem vedení ministerstva propouštět lidi v přímém výkonu služby. Naopak, bez Vás se tato země neobejde. Tímto Vás vyzývám k další diskuzi. Pokud víte o nějaké oblasti, kde by se dalo ušetřit a chránit tak i policisty a hasiče v přímém výkonu služby, napište mi na adresu ministr@mvcr.cz. Já a můj tým se budeme Vašimi podněty zabývat. Pojďme dělat reformu společně, nenechme ji za nás dělat média. To, že řadoví policisté a hasiči jsou nepotřební, je spekulace deníku Právo, nikoliv moje!

Proto Vás prosím, zachovejte klid, nenechte se ovlivnit senzacechtivými články v mediích. Tato země Vás potřebuje a já nedovolím, aby bylo ohroženo plnění Vašich úkolů v oblasti bezpečnosti a veřejného pořádku. Šetření nás bude bolet všechny, ale naše děti a jejich děti to jednou určitě ocení.

  

S úctou

Radek John
ministr vnitra

  


6. srpna 2010

vytisknout  e-mailem