Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Lidé úřadům nevěří, přesvědčit je má sedm miliard z EU

Boj proti korupci, bezpečnostní opatření proti živelným pohromám, vybavení úřadů moderními technologiemi, to je jen zlomek projektů financovaných z Evropské unie, které od začátku roku podpořilo Ministerstvo vnitra. V rámci Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost bylo již schváleno přes pět tisíc projektů za více jak sedm miliard korun. 

 

Ministerstvo vnitra má v rámci Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) na starosti podporu modernizace informačních technologií ve veřejné správě, rozvoj lidských zdrojů a zlepšení služeb bezpečnosti, prevence a řešení rizik. Do konce května bylo podpořeno již 5 549 projektů za 7 419,7 milionů korun.

"Jsem si vědom toho, že lidé mají k úřadům nedůvěru. My se však snažíme využít prostředky z Evropské unie k tomu, abychom poskytovali občanům ty nejlepší služby. To zahrnuje například vybavování úřadů tou nejmodernější technologií a také elektronizaci úředních pohledávek," vysvětluje ministr vnitra Martin Pecina. "Nesmíme samozřejmě zapomenout na vzdělávání úředníků, protože k čemu by nám byla špičková technika, kdyby s ní nikdo neuměl zacházet. Tyto projekty snad lidi přesvědčí, že i česká veřejná správa může být příkladem moderního úřadu 21. století."

V praxi to znamená, že byly schváleny například projekty elektronického zadávání veřejných zakázek, což by mělo přispět k boji proti korupci. V rámci zavádění systému eGovernment byly také podpořeny projekty vzdělávání úředníků v práci s informačními a komunikačními technologiemi. To by mělo usnadnit celkovou elektronizaci veřejné správy. Digitalizace historicky cenných fondů se díky příspěvkům ze strukturálních fondů dočká i Národní knihovna.

"Kromě toho jsme podpořili i projekty, které zlepší pomoc občanům během krizových událostí. Mezi ně patří například výstavba centrálního skladu humanitární pomoci ve Zbirohu," dodává Martin Pecina. "Ministerstvo vnitra samozřejmě i nadále schvaluje další projekty. V této oblasti se nám velmi daří, ve srovnání jsme zaznamenali enormní nárůst počtu přijatých projektů."

Veškeré informace ke strukturálním fondům Evropské unie administrované Ministerstvem vnitra, včetně seznamů příjemců, naleznete na www.osf-mvcr.cz.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem