Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Svět očima dětí

Ve čtvrtek 24. 6. 2010 proběhlo v Majakovského sále Národního domu na Vinohradech slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen 7. kola celostátní dětské soutěže Svět očima dětí. 

Završilo se tím úsilí dětí, které letos zpracovávaly témata týkající se aktuálních společenských problémů: Pomáhat a chránit nemusí jen policisté, Svět kolem nás aneb tolerance k druhým, Stalking - nechtěná pozornost, Extremismus - organizovaná netolerance. Do soutěže děti posílaly svá díla v kategoriích výtvarné, literární, audiovizuální, trojrozměrné a ve výpočetní technice.

Slavnostní odpoledne zahrnovalo vyhlášení vítězů, hudební a taneční program a ukázku práce Hasičského záchranného sboru. Děti ze základních a mateřských škol a také z dětských domovů postupně přebíraly ocenění a odměny z rukou náměstka pro informatiku Jaroslava Chýlka, ředitele kanceláře policejního prezidenta plk. Michala Dlouhého a dalších představitelů Ministerstva vnitra a Policie ČR.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 1 136 dětí z 267 školských zařízení z celé republiky, z nichž porota po mnohdy nesnadném rozhodování vybrala 98 oceněných.

Cílem preventivní soutěže Svět očima dětí je umožnit dětem vyjádřit svůj pohled na dění, které se jich také týká a zároveň je upozornit na možná nebezpečí, jež jim hrozí.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


25. června 2010

vytisknout  e-mailem