Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zástupce Evropské komise představí v Praze "Digitální agendu"

V rámci propagace nové evropské strategie s názvem "Digitální agenda" pořádá zastoupení Evropské komise v Praze 30. června 2010 od 14:00 kulatý stůl, na který jsou zváni zástupci veřejné správy, neziskových organizací i veřejnost. 

Za Evropskou komisi se setkání zúčastní Thierry Van der Pyl, ředitel pro komponenty a systémy na Generálním ředitelství pro informační společnost a média (DG INFSO) a další zástupci Evropské komise. V rámci své pracovní návštěvy se zástupce Evropské komise setká rovněž s Jaroslavem Chýlkem, náměstkem ministra vnitra pro informatiku, který mu představí např. datové schránky či základní registry. Bližší informace ke kulatému stolu je možné získat na webových stránkách zastoupení EK v ČR.

Digitální agenda představuje průřezovou strategii zaměřenou na roli a využití ICT s cílem odstranění nejrůznějších elektronických bariér v Evropě. Strategie uvádí celkem sedm hlavních překážek, které brání plnému rozvoji informační společnosti či ohrožují plné využívání ICT. Mezi tyto překážky patří: roztříštěnost digitálních trhů, nedostatečná interoperabilita, rostoucí kyberkriminalita a riziko nízké důvěry v sítě, nedostatečné investice do sítí, nedostatečný výzkum a inovace, nedostatky v oblasti počítačové gramotnosti a promarněné příležitosti při řešení společenských výzev. Digitální agenda se dále snaží o využívání informačních a komunikačních technologií při řešení problémů, se kterými se společnost potýká, jako je například změna klimatu a stárnutí obyvatelstva. Do této oblasti patří například usnadnění elektronických plateb a elektronické fakturace, rychlé nasazení telemedicíny či energeticky účinné osvětlení. V těchto sedmi oblastech Digitální agenda předpokládá přibližně 100 následných opatření, z nichž 31 je legislativní povahy.

  


23. června 2010

vytisknout  e-mailem