Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference "Rovné příležitosti"

Dne 17. června 2010 se konala na Ministerstvu vnitra konference "Rovné příležitosti". Ministerstvo na ní prezentovalo svou práci v oblasti rovnosti žen a mužů, srovnávalo své zkušenosti se zkušenostmi jiných úřadů a organizací ze soukromého sektoru. 

Konferenci zahájil ministr vnitra Martin Pecina spolu s ředitelkou Gender Studies, o. p. s., Lindou Sokačovou: "Je velmi důležité, že konečně existují příklady dobré praxe mezi úřady. Zaměřují se nejen na rodiče, ale i na pečující osoby, což je pro naši společnost velmi důležité."

Dále byly vyhlášeny výsledky čtvrtého ročníku soutěže Úřad roku "Půl na půl". V kategorii krajských úřadů zvítězil Krajský úřad jihomoravského kraje, Úřad městské části Prahy 18 zvítězil mezi obcemi třetího typu, Městský úřad Studénka mezi obcemi druhého typu a Proseč pod Ještědem v kategorii obcí prvního typu.

V rámci programu vystoupila Andrea Baršová z Úřadu vlády, člen předsednictva Strany evropských socialistů Vladimír Špidla, Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina, Monika Laušmanová z České spořitelny, Petr Pavlík z Fakulty humanitních studií UK, Kateřina Niklová z Ministerstva financí, Eva Ferrarová a Miroslava Holubová z Ministerstva vnitra.

Vladimír Špidla zdůraznil, že problematika rovnosti žen a mužů je otázkou civilizační. Jde zejména o ekonomickou prosperitu a konkurenceschopnost.

Eva Ferrarová ve svém projevu představila rovné příležitosti aplikované na Ministerstvu vnitra, jako jsou pružná pracovní doba, možnost práce na dohodu, a budoucí směr: "Ministerstvo se bude zabývat změnou interních norem pro zavedení práce z domova, individuálním adaptačním procesem před návratem do práce, změnou v čerpání z Fondu kulturních a sociálních potřeb. Dále chceme pořádat dětské dny, vytvořit metodiku pro práci s osobami se specifickými potřebami a provést test bezbariérovosti budov."

Konferenci uzavřela Zdeňka Pikešová, ředitelka personálního odboru Ministerstva vnitra, která zároveň vyhlásila 5. ročník soutěže Úřad roku "Půl na půl".

Kontaktní osobou pro oblast rovnosti žen a mužů v resortu Ministerstva vnitra je Mgr. Eva Ferrarová: ferrarova@mvcr.cz.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


17. června 2010

vytisknout  e-mailem