Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Martin Pecina na severní Moravě

Již skoro týden ničí severní Moravu povodně. Ministr vnitra Martin Pecina tam poprvé odjel už v pondělí, aby se na vlastní oči přesvědčil o rozsahu škod, které povodně napáchaly. Snaží se podpořit lidi, které postihla letošní velká voda, hovoří i s těmi, kdo pomáhají její následky odstraňovat. 

Ve čtvrtek se na Moravu vrátil a zůstane zde až do soboty. Na vodou nejvíc zasažená a poničená místa - ve čtvrtek navštívil mimo jiné Kroměříž, Troubky a Kojetín - se rozjel také proto, aby si odtud přivezl poznatky, které předá vládě. Ta bude moci na jejich základě přijmout účinná opatření. Také se bude snažit svou další prací přispět k tomu, aby se do budoucna dařilo dalším podobným událostem předcházet, případně minimalizovat jejich následky.

"Člověka až zamrazí, když vidí všechen zmar a neštěstí, které s sebou velká voda přinesla," řekl Martin Pecina. "Na druhou stranu, mám velice dobrý pocit z připravenosti Integrovaného záchranného systému. Skutečně mě velice potěšilo, že jsou zásahy jeho jednotek na jiné úrovni, než byly ještě před osmi lety. Vybavenost Hasičského záchranného sboru, koordinace s dobrovolnými hasiči, policí, záchrankou i armádou letos funguje perfektně. Ve městech na dolním toku řeky Moravy nedošlo zejména díky skvělým zásahům profesionálních i dobrovolných hasičů prakticky k žádným škodám. Také policie zajistila území tak, že k rabování majetku na zaplavených územích prakticky nedošlo. Jsem na příslušníky Integrovaného záchranného systému opravdu hrdý a děkuji jim všem za obětavost i za obrovské nasazení, se kterým s přírodním živlem bojují."

Dnes, v pátek 21. května 2010, navštívil ministr vnitra Bohumín a Karvinou, ve 14 hodin má společně s několika dalšími ministry na programu setkání s hejtmany tří postižených krajů v Olomouci, kde budou řešit pomoc postiženým oblastem. V sobotu dopoledne ho čeká návštěva Bludovic, postižených povodněmi a následnými sesuvy půdy. Ministr vnitra bude v sobotu také doprovázet premiéra Jana Fischera, který oblast postiženou povodněmi navštíví.

Pomoc při povodních 2010 - videozpravodajství

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


21. května 2010

vytisknout  e-mailem