Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Estonsko rozhodlo o dočasném znovuzavedení ochrany hranic

V souvislosti s bezpečnostními opatřeními přijímanými s ohledem na setkání ministrů zahraničních věcí států NATO v Talinu ve dnech 22. - 23. dubna 2010 rozhodlo Estonsko o dočasném znovuzavedení ochrany hranic (obnovení hraničních kontrol) na svých vnitřních schengenských hranicích (pozemní hranice s Lotyšskem, námořní přístavy a lety v rámci schengenského prostoru). 

Hraniční kontroly jsou prováděny ve dnech 17. - 23. dubna 2010. Dle informací estonského ministerstva vnitra mají kontroly minimalizovat možnost ohrožení veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti.

Občané ČR cestující do Estonska v tomto období by proto měli počítat s možností policejních kontrol při překračování estonských hranic. Obnovení hraničních kontrol nic nemění na faktu, že  čeští občané budou moci vstupovat a pobývat na území Estonska s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Přijetí uvedeného opatření je v souladu s článkem č. 23 odst. 1 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.562/2006, kterým se stanoví kodex Společenství o pravidlech upravujících přeshraniční pohyb osob.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


22. dubna 2010

vytisknout  e-mailem