Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra na 13. ročníku konference ISSS - on-line zpravodajství

Konference probíhá pod záštitou ministra vnitra Martina Peciny a předsedy vlády České republiky Jana Fischera. 

Úterý 13. dubna

Datové schránky - šest měsíců ostrého provozu

9.30 - druhý a závěrečný den 13. ročníku konference ISSS 2010 zahájil náměstek ministra vnitra pro informatiku Jaroslav Chýlek. Ve své bilanční prezentaci, kterou představil společně se svým poradcem Petrem Stieglerem, obsáhle shrnul, co vše se od loňského ročníku konference v rámci Informačního systému datových schránek událo.

"Systém po půl roce od ostrého spuštění běží v rutinním provozu bez neplánovaných výpadků. Máme 377 104 aktivních datových schránek a během příštího týdne se dostaneme na počet 10 milionů odeslaných datových správ," připomněl Chýlek. Denně projde systémem 90 až 110 tisíc datových zpráv a pouze kolem 4 % z nich je doručeno fikcí.

Přecházíme na digitální vysílání

Náměstek ministra vnitra Ing. Jaroslav Chýlek, MBANáměstek ministra vnitra
Ing. Jaroslav Chýlek, MBA
10.00
- Náměstek ministra vnitra pro informatiku Jaroslav Chýlek uvedl blok věnovaný digitalizaci televizního vysílání.

"Přechod od analogového k digitálnímu signálu funguje tak dobře, že prakticky nemám, co bych k tomuto tématu dodal. Naskočil jsem do rozjetého vlaku, nemám na tom žádné zásluhy, ale díky tomu také nemohu být za nic trestán," řekl s nadsázkou s tím, že poslední region, kde bude v letošním roce vypnuto analogového vysílání, bude Brno.

Po 11. listopadu 2011 pak analogové vysílání zůstane už pouze na Zlínsku a Jesenicku.
 

Hudba budoucnosti jménem tGovernment

Chýlek také připomněl, že zatímco Česko se chystá dokončit digitalizaci, ve světě už začínají televiznímu vysílání pomalu vládnout technologie jako HDTV nebo 3DTV. Tyto novinky rozhodně podle Chýlka nebude Ministerstvo vnitra ignorovat.

"Nicméně nejdřív musíme přejít na klasické digitální vysílání, teprve potom můžeme uvažovat o zavedení nových, rychle se rozvíjejících technologiích," uvedl Chýlek a doplnil, že ve chvíli, kdy se podaří digitalizaci a s ní související procesy dokončit, bude se moci začít pracovat na procesu zvaném tGovernment.

"Zatím s přípravou této vize musíme počkat, jde o hudbu budoucnosti. Nicméně televizi má doma prakticky každý a např. skutečnost, že starší lidé by museli chodit na úřady opravdu jen ve speciálních případech a ve všech klasických situacích mohli komunikovat z úředníkem přes ovladač vlastní televize, je opravdu lákavá," doplnil.
 

Technologická centra jako součást eGon center

12.00 - Ondřej Hůrka z odboru rozvoje projektů a služeb eGovernmentu zahájil odpolední část bloku Technologie a technologická centra. "Technologická centra," uvedl Hůrka, "podstatně přispějí k zavedení automatizace a elektronizace výkonu státní správy i činností samosprávy." Díky centrům vznikne zázemí pro poskytování služeb při výkonu jednotlivých agend a činností. Technologická centra krajů navíc poskytnou některé ze svých služeb jak ORP, tak centrálním orgánům státní správy.

Funkcionality technologických center krajů podle Ondřeje Hůrky:

  • sdílení dat se základními registry,
  • elektronizace služeb při výkonu veřejné správy,
  • integrace vnitřního chodu úřadu,
  • přístupová místa v území při komunikaci s Informační systémem veřejné správy,
  • budování lokální komunikační infrastruktury a napojení na Komunikační infrastrukturu veřejné správy.
     

ISSS 2010 minulostí

14.00 - v Hradci Králové skončil 13. ročník konference ISSS 2010, kterou zaštítil předseda vlády České republiky Jan Fischer a ministr vnitra Martin Pecina.

Od pondělí 12. do úterý 13. dubna 2010 vyslechlo několik set akreditovaných účastníků více než 200 odborných přednášek s výrazným zastoupení odborníků z Ministerstva vnitra mezi přednášejícími. Hlavním tématem letošního ročníku byl Informační systém základních registrů. Specialisté Ministerstva vnitra se věnovali také projektu datových schránek, dalšímu rozšiřování Czech POINTu, financování projektů ze strukturálních fondů EU nebo digitalizaci televizního vysílání.

  


13. dubna 2010

vytisknout  e-mailem