Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tým Eger pokračuje ve své činnosti

Dne 9. dubna 2010 se v Chebu konala prezentace policejního týmu EGER. Této prezentace se zúčastnil první náměstek ministra vnitra plk. JUDr. Jiří Komorous, zástupci odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra, zástupci Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, zástupkyně města Cheb a ředitelka pedagogicko-psychologické poradny a zástupkyně občanského sdružení Společně k bezpečí. 

 

Tým EGER byl zřízen v roce 2004 v reakci na mediální kampaň k dětské prostituci na Chebsku. Zaměřil se na vyhledávání a řešení trestné činnosti související s dětmi a mládeží. Jádro týmu EGER tvořili zástupci jednotlivých policejních útvarů, kteří se hned od začátku své činnosti soustředili na intenzivní spolupráci se školami, dětskými lékaři, nevládními organizacemi atd. V roce 2006 se policisté nechali inspirovat metodou "Youth Offenders Team" uplatňovanou Velkou Británií a iniciovali vznik tzv. multidisciplinárního týmu pro mládež, který je složen ze zástupců Policie ČR a dalších zainteresovaných organizací a institucí. Tento tým pracuje formou tzv. case managementu čili případových konferencí, což spočívá ve společné a přímé práci s klientem a jeho zákonnými zástupci na společných sezeních. Metoda je založena na řešení konkrétních kauz individuálním přístupem. Uplatňovaný postup je rychlý, účinný a efektivní. Jedná se o výjimečný projekt, který je vnímán velmi pozitivně. Existuje snaha o jeho postupné rozšiřování i na úrovni dalších měst.

"Projekt týmu Eger hodnotím velmi pozitivně. Na ministerstvu má velkou podporu. Cokoli bude policie v této oblasti konat, setká se u nás jedině s velkým oceněním a uznáním," vyjádřil se k práci policejního týmu plk. JUDr. Jiří Komorous. Zároveň si oblíbil heslo týmu - "V našich statistikách je čárkou ten trestný čin, který se nestal".

Systematické využívání metody případových konferencí (case managementu) je tedy jedním z důležitých výsledků práce policejního týmu EGER. V letech 2006 - 2008 se uskutečnilo 92 konferencí s 32 rodinami. V 16 případech došlo k prokazatelnému zlepšení situace v rodině, v 10 případech zahájila rodina spolupráci na nápravném programu se školou, v 6 případech bylo dítě umístěno do výchovného zařízení.

Tým Eger navzdory spekulacím v médiích bude pokračovat ve své činnosti a již nyní je před ním dalších dvanáct případů k prošetření.

  

Pavel Novák
zástupce ředitelky odboru a tiskové mluvčí

  

vytisknout  e-mailem