Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Spolupráce mezi EU a Latinskou Amerikou v oblasti informační společnosti

Ministerská konference podpořila spolupráci mezi EU a Latinskou Amerikou v oblasti informační společnosti 

Ve dnech 14. - 15. března 2010 uspořádalo španělské předsednictví ministerskou konferenci s názvem "Digitální obsah pro informační společnost", jejímž cílem bylo podpořit spolupráci mezi EU a zeměmi Latinské Ameriky a Karibiku v jednotlivých oblastech informační společnosti, jako je eGovernment, eHealth, regulační rámec elektronických komunikací či tvorba a šíření obsahu na internetu.

Na závěr ministerské konference byla přijata "Deklarace z La Granja", která bude představovat jeden ze vstupů pro květnový summit EU - Latinská Amerika. Francisco Ros Perán, španělský státní tajemník pro telekomunikace a informační společnost ocenil, že deklarace obsahuje konkrétní aktivity na podporu spolupráce zemí EU a Latinské Ameriky.

ČR na konferenci zastupovala delegace vedená Mgr. Lenkou Ptáčkovou Melicharovou, náměstkyní ministra vnitra pro evropské záležitosti, která k deklaraci dodává: "ČR se stala jednou z několika zemí EU, které se aktivně podíleli na přípravě deklarace. Mimo jiné tak deklarace reflektuje význam sociálních sítí jako je např. Facebook. Na základě návrhu ČR byla rovněž zdůrazněna role učitelů při šíření osvěty o bezpečném používání internetu".

  


17. března 2010

vytisknout  e-mailem