Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Olympionici Ministerstva vnitra jsou doma

V úterý 2. března 2010 několik minut po poledni dosedl na plochu starého ruzyňského letiště speciál se členy české olympijské výpravy. Na letišti na ně čekali jejich nejbližší, novináři, fotografové i fanoušci. 

 

Kromě sourozenců Záhrobských, kteří přiletěli už dřív, z letadla vystoupili i všichni sportovci Centra sportu Ministerstva vnitra v čele s Lukášem Bauerem. Ten patří se svými dvěma bronzovými medailemi (za běh na 15 km volně a štafetu na 4x10 km) k nejúspěšnějším reprezentantům nejen Ministerstva vnitra, ale celé České republiky. Jak řekl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek, čeští sportovci dosáhli na olympiádě ve Vancouveru rekordních výsledků a reprezentovali naši vlast po všech stránkách víc než vzorně.

A jak zhodnotil svou účast na letošní olympiádě nejúspěšnější český běžec na lyžích Lukáš Bauer? "Považuju tuto olympiádu za výtečnou a jednoznačně nejlepší ze všech čtyř olympiád, které jsem absolvoval. Na padesátce mě nepřipravil o medaili ten nešťastný pád, závod jsem měl rozjetý dobře, držel jsem se v čelní skupině, ale tahal jsem prostě za kratší konec provazu. Dojel jsem si pro dort se šlehačkou a ta třešnička prostě nepřišla," glosoval vtipně svůj výsledek. "Ještě před startem tohoto závodu jsem ale řekl, že - ať bude výsledek jakýkoli, třeba i medailový - pro mě je cennější týmový úspěch ze štafety."

Přesto, že už má za sebou poměrně dlouhou sportovní dráhu (běžeckou stopu), zatím plánuje i účast na příští zimní olympiádě v Soči. Momentálně se - již tento týden - chystá na další závod Světového poháru v Lahti.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem