Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Lukáš Bauer: olympijské hry - velká spokojenost

Dvě bronzové medaile si přiveze běžec na lyžích Lukáš Bauer ze zimních olympijských her ve Vancouveru. 

 

V závěrečné padesátce klasickou technikou s hromadným startem se s Whistlerem rozloučil dvanáctým místem. "Výkon přesto neovlivní naprostou spokojenost s celou olympiádou - individuální bronz je výborný a ten ze štafety byl nečekaný a o to je asi hezčí," hodnotil Bauer hry.
 

Jak se padesátka z vašeho pohledu vyvíjela?

 • Vyvíjelo se to dobře do posledního kopce, dá se ale říct, že posledních sedm kilometrů jsem se cítil velmi špatně. Přesto jsem se pořád držel ve skupině, nebo se do ní zase dokázal dostat. Když se rozjel finiš, už to nešlo. Nebyl jsem ten, kdo diktoval tempo závodu, to je rozdíl mezi prvním a dvacátým závodníkem.
   

Před závodem se mluvilo o medaili...

 • I já jsem věřil, že se cítím dobře. Ale netvrdil jsem, že jsem jediný favorit. Patnáct lidí dojelo do finiše a já už síly neměl. Opravdu jsem spokojený. Dvanácté místo je super.
   

Po dvacátém kilometru jste se ocitl v hromadném pádu. Ovlivnilo to další vývoj?

 • Určitě ne, vždyť tam spadl i Olsson, který si dojel pro bronz. Na ten pád to vázat nebudu.
   

Měl jste na trati velkou krizi?

 • Spíš to bylo pozvolné docházení sil. Měl jsem dvakrát třikrát pocit na zvracení, ale neměl jsem ten pocit že bych se zastavil. Spíš to bylo, že jsem nemohl zrychlit a ostatní ještě mohli.
   

Jak vnímáte možnost výměny lyží během závodu?

 • Výměna lyží je svým způsobem blbost. Jednak se ničí kouzlo lyžování, že i mazání k tomu patří a že i favorité dokáží promazat. Je to jednoznačně podpora silných týmů, které mají hodně lidí. Ale ať se mi to líbí nebo ne, musím s tím počítat.
   

Máte stříbrnou medaili z Turína a teď dva bronzy. Nechybí zlato?

 • Je strašně moc výborných závodníků, kteří nemají ani tu bronzovou medaili z olympiády a přesto mohou hodnotit svou kariéru úspěšně. Já jsme ještě neskončil, takže nehodlám hodnotit kariéru, na druhou stranu i kdyby se mi zlatá v životě nepodařila, tak myslím, že se za sebe stydět nebudu. A sport je taky o něčem jiném, než jestli mám tu zlatou, nebo ne.
   

Myslíte tedy na Soči 2014?

 • Mě teď zajímá zbytek sezony, v kterém bych chtěl bojovat o druhé místo v celkovém hodnocení Světového poháru. Petter (Northug) je asi nedostižný s náskokem, který má. A příští rok je prioritou jednoznačně světový šampionát v Oslo.
   

Jaké budete mít do příští sezony ambice?

 • Zase jednoznačné: bojovat o medaile. Ale tím, že mi bude o nějaký rok víc, tak uvidíme, jestli toho budu pořád schopen nebo ne. Chci se dál strkat s těmi nejlepšími, než jezdit někde v průměru.

  

vytisknout  e-mailem