Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Šárka Záhrobská: bronz mezi vločkami

Má kompletní sadu medailí - zlato, stříbro i bronz - ze světových šampionátů, a nyní i olympijský bronz. Šárka Záhrobská je slalomovou stálicí světového nebe, což potvrdila i na hrách ve Vancouveru. "Je to ohromná radost, jsem strašně šťastná," zářila Záhrobská v cíli. 

Závod se uskutečnil v hustém sněžení a mlze a za vynikající divácké kulisy. A pod svahem ve Whistleru převažovaly české hlasivky! "Nikdy, ani na mistrovství světa, jsem něco takového nezažila. Strašně jim děkuji, je to hrozně příjemný. Hodně mě povzbudili před druhým kolem a mají na tom svůj podíl," řekla Záhrobská a s radostí rozdávala podpisy.
 

Šárko, čím to, že sbíráte medaile na MS i na OH?

 • Možná je to tím, že se na velké závody nijak zvlášť nepřipravuji (usmála se).
   

Budete mít jednou kompletní sadu medailí i z olympiády?

 • Určitě by to bylo krásné, ale teď na to nemyslím a užívám si bronzu.
   

V prvním kole jste měla startovní číslo jedna. Byla to v v těch podmínkách velká výhoda?

 • Byla, protože jsme měla prakticky netknutou trať. Vršek se mi povedl, měl šmrnc. Jen dole jsem udělala pár chyb. Šlo to malinko pouštět víc, ale byla jsem spokojená, měla dobrou výchozí pozici (po 1. kole byla druhá).
   

Cítila jste se v tříhodinové pauze mezi koly nervózní?

 • Ani ne, moc jsem toho nestihla. Najíst se vyklepat nohy, odpočinout, pak už byla prohlídka trati a jelo se.
   

Jak jste se vypořádala s druhou jízdou v rozbité trati?

 • Byl to boj odshora až dolů, ale bez risku se na medaili jezdit nedá. Trať už nebyla tak příjemná jako v prvním kole, ale já už o tom nepřemýšlím. Mám medaili, mám bronz a užívám si to.
   

Zlato vyhrála Němka Maria Rieschová. Je titul ve správných rukou?

 • Maria je pro mě nejlepší lyžařka slalomářka, i co se týče všestrannosti. Má za sebou hodně martyrií. Dvě sezony nejezdila, protože měla přetrhané vazy, a určitě jí to přeju.
   

Dokážete porovnat medaile z mistrovství světa a bronz z olympiády?

 • Nemůžu říct, jestli je cennější zlatá z mistrovství světa nebo bronz z olympiády, na každou medaili jsem se nadřela, každá má svůj příběh a všech si moc vážím.
   

Máte bronz stejně jako Olga Charvátová z olympiády v Sarajevu 1984. K tomu zmíněné tři kovy z MS. Cítíte se jako legenda?

 • Tak si nepřipadám, na to budu muset ještě nějaký úspěch přidat. Zatím nekončím, ráda bych jela i na další olympiádu, tak snad ještě něco přidám.

  


1. března 2010

vytisknout  e-mailem