Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bauerův skiatlon: škobrtnutí a 7. místo!

Tři faktory v sobě nese druhý start běžce Lukáše Bauera na olympijských hrách ve Vancouveru. Na tratích ve Whistleru nejdříve bojoval v klasice s větrnými mlýny, to když mu nikdo ze soupeřů nepomohl s rychlým tempem. Spalující paprsky slunce navíc roztály stopu, a tak se nemohl dobře odrazit. Přesto pořád mířil za druhou medailí, ale pád v předposledním okruhu znamenal, že dojel sedmý. 

 

"Plánoval jsem v klasice unavit tolik lidí, abych pak byl na bedně, ale úplně se to nepodařilo," řekl člen Centra sportu Ministerstva vnitra v cílovém prostoru. "Trošku mě mrzí, že jsem udělal závod, ale byl těsně od medaile. Na druhou stranu je sedmé místo super, jsem moc spokojený, protože to je pořád výborný výsledek."

"Nemám Lukášovi moc co vytknout," chválil svého svěřence trenér Miroslav Petrásek. "Já lituji jedině pádu na konci předposledního kola, kvůli kterému jsem ztratil kontakt se špicí," dodal běžec.

Ale pojďme na začátek. V klasice Lukáš naplnil své odhodlání a zkusil riskovat. Nasadil ďábelské tempo, roztáhl pole do dlouhého hada, jenomže sám na všechno nestačil. Soupeři ho nepodpořili. "Jakmile jsem před sebe pustil třeba Colognu, tak se tempo hned výrazně snížilo. Podmínky tomu příliš nenahrávaly, ale byl jsem rozhodnutý riskovat, i kdybych to měl nakonec odskákat."

Zářivé slunce vyhnalo rtuť teploměru na jedenáct stupňů, a proto organizátoři prosolili trať salmiakem. Efekt: ledová stopa pokrytá asi centimetrovou vrstvou vody. "Špatně se mi odráželo a nemohl jsem využít svoji techniku založenou na velkém odrazu a dlouhém skluzu," uvedl Bauer. "Nechci se ale na počasí vymlouvat, protože až do cíle jsem byl na dosah medailí," doplnil běžec.

Do depa na přezouvání lyží zaplul první, ale v bruslení začal švédský atak. Olsson poodjel a Södergren s Hellnerem blokovali zbytek pole, aby za ním nemohl nikdo vyrazit. "Hellner to těžce blokoval. Jakmile jsme se dostali k němu, skočil na lyže a bránil celou šíři trati, aby se nikdo nepřiblížil k Olssonovi.Tohle těžce neuznávám," zlobil se Bauer.

Rozhodující okamžik nastal na konci předposledního okruhu. Bauer chtěl nasadit před stoupáním nad stadion a dohnat Olssona. Udělal ale chybu - měl lyži tam, kde ji mít neměl. Jeden ze soupeřů mu ji zezadu přišlápl. "Úplně jsem nespadl, klekl jsem si. Ale než jsem se zvedl, byli všichni už kus přede mnou. Na chvíli mě to rozhodilo," řekl. Z třetího místa klesl na konce skupiny.

A jak se ukázalo, to bylo rozhodující. Čelo totiž Olssona dostihlo a z výhry se radoval Hellner. Ten Hellner, kterého Bauer připravil na patnáctce o bronz. Český běžec dofinišoval ve skiatlonu nakonec sedmý. "Na klasice jsem byl nejaktivnější a je to výborný výhled jak do štafety na můj úsek, tak do padesátky," řekl Bauer optimisticky před posledním týdnem her.

  

vytisknout  e-mailem