Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jiří Komorous kmotrem "Kriminalistické balistiky"

V Muzeu Policie ČR se dnes 28. ledna 2010 konal slavnostní křest knihy "Kriminalistická balistika". Kriminalistická balistika je lednovou novinkou na trhu odborných publikací, kterou připravil kolektiv balistiků Kriminalistického ústavu Praha spolu s dalšími přizvanými odborníky na zbraně, střelivo, legislativu, balistiku a střelná poranění. Publikace vyšla pod autorským vedením Ing. Bohumila Planky, CSc. 

Křtu se zúčastnili také kmotři knihy: první náměstek ministra vnitra Jiří Komorous, nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, ředitel pražského Kriminalistického ústavu Emil Vančo a prorektor pro vědu a výzkum Policejní akademie ČR Jiří Straus.

"Jsem přesvědčen, že tato kniha je skvělým počinem nejen z odborného hlediska. Věřím, že se stane také dobrým pramenem pro studenty, kteří se chtějí stát experty v tomto oboru. Přeji Kriminalistické balistice, aby splnila svůj účel, který jí autoři dali do vínku," uvedl při křtu Jiří Komorous.

Prorektor pro vědu a výzkum Policejní akademie Jiří Straus dodal: "Tato kniha je určena široké veřejnosti, zájemcům o balistiku, zbraně, střelivo, ale především je určena pro pracovníky justice, soudce a státní zástupce. Autorům se podařilo vytvořit vynikající dílo, které nemá v naší kriminalistické literatuře obdoby".

Poprvé v československé a české historii vychází monografie o kriminalistické balistice. Tato moderní interdisciplinární věda je účinným nástrojem při řešení mnoha otázek, kterými se zabývají orgány činné v trestním řízení, ve společensky nejzávažnějších a veřejností nejsledovanějších případech, kdy pachatel použil střelnou zbraň.

Videoreportáž z křtu

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


28. ledna 2010

vytisknout  e-mailem