Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se setkal s náměstkem ministra zahraničních věcí Kazachstánu

Ministr vnitra Martin Pecina se dne 15. prosince 2009 setkal s náměstkem ministra zahraničních věcí Kazachstánu Rapilem Žošybajevem. 

Navázal tak na pracovní schůzku z minulého týdne, kdy ministr vnitra jednal s velvyslancem Kazachstánu Anarbekem Karashevem a konzulem Nurmanem Gilmanovem. Během setkání jednali o problematice vízové facilitace pro držitele diplomatických a služebních pasů Republiky Kazachstán a návaznosti této oblasti na další mezinárodněsmluvní agendu (např. readmisní dohoda či renegociace dohody o policejní spolupráci).

Na základě výsledků schůzky mezi ministrem vnitra Martinem Pecinou a velvyslancem Kazachstánu Anarbekem Karashevem bylo připraveno memorandum mezi Českou republikou a Kazachstánem "Memorandum o porozumění mezi Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Ministerstvem zahraničních věcí republiky Kazachstán týkající se rozšíření smluvních vztahů a prohlubování spolupráce ve vybraných oblastech".

Obsahem Memoranda je časový harmonogram kroků k uzavření:

  • dohody o bezvízovém režimu pro držitele diplomatických pasů,
  • readmisní dohody,
  • nové dohody o policejní spolupráci,
  • pilotního projektu na řízení studentské migrace.
     

Memorandum o porozumění bude z důvodu zastoupení smluv několika ministerstev podepsáno dnes oběma náměstky ministerstev zahraničních věcí Helenou Bambasovou a Rapilem Žošybajevem.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


16. prosince 2009

vytisknout  e-mailem