Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerská deklarace k eGovernmentu

Ve švédském Malmö byla 18. listopadu 2009 přijata ministerská deklarace k eGovernmentu, jejímž cílem je především ovlivnit směřování informační společnosti a rozvoj elektronických služeb v Evropě do roku 2015. 

Přijetí deklarace předcházelo neformálního setkání ministrů odpovědných za elektronizaci veřejné správy, které se uskutečnilo v předvečer 5. ministerské konference k eGovernmentu. Českou republiku na konferenci zastupovala delegace vedená náměstkyní ministra vnitra pro evropské záležitosti, Mgr. Lenkou Ptáčkovou-Melicharovou, MBA.

Viviane Redingová, evropská komisařka pro informační společnost a média v souvislosti s přijetím deklarace prohlásila: "Deklarace z Malmö představuje povzbudivý signál od členských států, které chtějí dosáhnout efektivnějších přes-hraničních služeb a dokončení jednotného trhu. Pro to, aby se takové služby staly realitou pro většinu občanů je třeba ještě hodně udělat. Dosažení úspor v době ekonomické krize pak musí být pro vlády jednotlivých členských států prioritou."

Náměstkyně ministra vnitra, Mgr. Lenka Ptáčková-Melicharová, MBA pak k přijetí deklarace dodává: "Z mého pohledu představuje jednu z nejdůležitějších priorit deklarace zaměření na poskytování služeb všem občanům bez rozdílu věku, vzdělání či místa bydliště. Právě při přiblížení veřejné správy blíže k občanům může být ČR a projekt CzechPOINT vzorem i pro další členské státy, kdy více než 4 200 kontaktních míst a přes 2,3 mil. vydaných výpisů hovoří o tom, že elektronické služby veřejné správy se v ČR již staly součástí každodenního života."

  

Odkazy do noveho okna

Mgr. Lenka Ptáčková Melicharová, MBA se zdraví se švédským ministrem Matsem Odellem

Mgr. Lenka Ptáčková Melicharová, MBA se ... 

Detailní náhled

Společná fotografie z neformálního setkání ministrů odpovědných za eGoverment

Společná fotografie z neformálního setká... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem