Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přílet nových pacientů do programu MEDEVAC

Ministerstvo vnitra zahájilo pilotní projekt léčby dětských pacientů z Kambodže v České republice, a to v rámci pokračující realizace programu MEDEVAC. 

V úterý dne 17. listopadu 2009 v brzkých ranních hodinách přiletěly na ruzyňské letiště dvě kambodžské děti s mateřským doprovodem, aby se podrobily korekci vrozených srdečních vad v Dětském kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole.

Tříletý Davin a tříletý Auvin byli i se svým doprovodem bezprostředně po svém příletu do Prahy převezeni sanitním vozem do Fakultní nemocnice v Motole, kde se nyní podrobují vstupní karanténní léčbě.

Obě děti byly do programu MEDEVAC vybrány na základě úzké spolupráce Ministerstva vnitra s Fakultní nemocnicí v Motole, s českým zastupitelským úřadem v Bangkoku a se společností Electric Medical Service.

Program MEDEVAC, jehož pokračování bylo schváleno vládou ČR a jehož realizace je zajišťována Ministerstvem vnitra, je určen pro vážně nemocné děti z válkou postižených či jinak potřebných oblastí, pro které neexistuje léčba v místních podmínkách.

Od roku 1993 bylo v rámci programu MEDEVAC léčeno celkem 124 pacientů (převážně dětí) z Bosny a Hercegoviny, Kosova, Čečenska, Iráku, Pákistánu a Afghánistánu.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


18. listopadu 2009

vytisknout  e-mailem