Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příspěvek ČR k nové evropské ICT strategii

Ve dnech 9. a 10. listopadu se ve švédském Visby uskutečnila konference "Creating impact for an eUnion 2015" zaměřená na přípravu nové evropské strategie pro informační společnost. Přípravě nové evropské strategie pro oblast informační společnost věnovala Česká republika pozornost již během svého předsednictví v Radě EU. 

 

Na základy položené v průběhu letošního prvního pololetí navázal Ing. Jaroslav Chýlek, MBA, náměstek ministra vnitra pro informatiku, který v rámci konference přednesl prezentaci na téma "Využití ICT pro zlepšení kvality života".

Náměstek ministra vnitra se ve své prezentaci zaměřil na roli vysokorychlostního internetu při rozvoji informační společnosti, kdy některé evropské i světové regiony jsou díky své geografické poloze vyloučeny z možností, které ICT nabízejí. V rámci své prezentace se náměstek ministra vnitra zaměřil podrobně na možnosti ICT při boji s chudobou, kdy uvedl:

"Zatímco v Evropě měříme penetraci internetem v desítkách procent a v severských zemích se toto číslo blíží 100%, v Africe existuje 11 zemí, kde má přístup k internetu méně než 1 % obyvatel. Např. v Ethiopii s více než 85 mil. obyvatel využívá internet jen 360 000 lidí, což představuje přibližně polovinu uživatelů internetu Stockholmu."

V rámci prezentace českého zástupce byl rovněž zmíněn význam ICT pro starší populaci, kdy podle odhadů Evropského statistického úřadu bude v roce 2015 více než 28% Evropanů starší než 65 let.

V průběhu konference přijal Ing. Jaroslav Chýlek, MBA pozvání od Åsa Torstensson, švédské ministryně pro komunikace, které představil pozici České republiky k nově připravované evropské strategii pro informační společnost. Švédská ministryně pak ocenila aktivní roli České republiky při přípravě nové strategie a české straně nastínila další kroky švédského předsednictví v oblasti informační společnosti včetně programu prosincové Rady ministrů pro telekomunikace.

  

vytisknout  e-mailem