Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Projekt na podporu počítačové gramotnosti v Zambii úspěšně pokračuje

Ministerstvo vnitra navázalo na úspěšný projekt na podporu počítačové gramotnosti v Zambii, realizovaný v druhé polovině července ve spolupráci s ITU a UNESCO. Nyní zaměstnanci ministerstva vnitra školí studenty přímo ve škole Nkomba, která se nachází uprostřed buše v blízkosti vesnice Nampundwe, asi 50 km od hlavního města Lusaky. 

 

Cílem projektu MV je jednak ověřit dodávku a využití počítačů z červencového projektu přímo na místě, a zároveň nabídnout studentům z tohoto projektu pokračující kurz, který bude zaměřen jak na rozvoj již získaných znalostí, tak na péči o počítač v náročných afrických podmínkách a odstraňování problémů tak, aby se studenti a jejich učitelé dovedli o počítače sami starat a tím byla zajištěna dlouhodobá udržitelnost projektu.

"V rámci našeho pobytu jsme se mohli přesvědčit o tom, že počítače zakoupené v rámci prvního projektu jsou na škole Nkomba skutečně využívány. Přístup k počítačové učebně mají vedle žáků z domovské školy i studenti okolních škol Kings, Sala a Shamilimo, kteří se našich kurzů rovněž účastní", říká Radim Vypušťák, ředitel odboru mezinárodních vztahů. Lektor Jiří Průša pak doplňuje: "Díky obrovskému zájmu jsme do každého ze dvou týdenních kurzů přijali dvacet studentů, kteří doslova hoří touhou dozvědět se nové informace a ani po osmihodinové výuce nechtějí večer z učebny odejít".

  

vytisknout  e-mailem