Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pocta zemřelým policistům a hasičům

V úterý 13. října 2009 se v Muzeu Policie České republiky uskutečnil slavnostní ceremoniál, jehož součástí bylo odhalení pomníku policistům a hasičům, kteří položili svoje životy při výkonu služby. 

Odhalení zmíněného pomníku je projevem solidarity příslušníků Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru s pozůstalými jejich kolegů, kteří položili životy při plnění služebních úkolů. Tato událost je výsledkem spolupráce Ministerstva vnitra České republiky, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a Nadace policistů a hasičů.

Autorem pomníku je akademický sochař prof. Kurt Gebauer. Jména více než tisícovky policistů a hasičů, kteří položili své životy při výkonu služby od roku 1918, budou ručně vepsána do pamětní knihy. Ta bude trvale uložena v expozici Muzea Policie České republiky.

Po odhalení následoval slavnostní služební slib nově přijatých příslušníků Policie České republiky.

"Přeji všem nově přijatým policistům, aby dnešní den zůstal po celý život uchován v jejich srdcích. Dnešek by měl být pro nás všechny závazek do budoucna a doufám, že policisté budou hrdi na svůj sbor, ve kterém slouží, a my budeme hrdi na ně," uvedl ministr vnitra Martin Pecina.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


13. října 2009

vytisknout  e-mailem