Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tchajwanská delegace se seznámila s českým eGovernmentem

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Taipejskou ekonomickou a kulturní kanceláří v Praze a Komisí pro výzkum a vývoj na Tchajwanu uspořádalo v pátek 2. října seminář zaměřený na problematiku eGovernmentu. 

Cílem semináře bylo seznámit delegaci z Tchajwanu vedenou náměstkem panem Kuo-Yen Wei s českým eGovernmentem a jeho aktuálními projekty realizovanými nejen na Ministerstvu vnitra, ale i v resortu financí, spravedlnosti či zdravotnictví. Zástupci z Tchajwanu pak poskytli informace o projektech eGovernmentu na tomto ostrově v jihovýchodní Asii, jehož systém elektronické veřejné správy se již několik let řadí mezi nejlépe hodnocené systémy eGovernmentu na světě.

Po skončení semináře pozval ministr vnitra Ing. Martin Pecina, MBA, zástupce z Tchajwanu na neformální setkání, kde uvedl: "Věřím, že seminář k eGovernmentu představuje dobrý základ pro další spolupráci, která se v další fázi může zaměřit např. na vzájemnou výměnu expertů a hodnocení jednotlivých projektů eGovernmentu odborníky z druhé země". Součástí programu tchajwanské delegace byla i návštěva Czech POINT na Praze 5 nebo seznámení s pracovištěm pro pořizování elektronických cestovních dokladů. Ke konci svého pobytu se tchajwanská delegace seznámila s fungováním linky 112, která patří mezi nejvyspělejší linky tísňového volání v Evropě a jak uvedli zástupci z Tchajwanu, český systém je vzorem i pro tento ostrov.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


5. října 2009

vytisknout  e-mailem