Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nekompromisně proti extremismu

Dnes se uskutečnila tisková konference, kde ministr vnitra Martin Pecina představil jeden z výsledků pracovní skupiny Ministerstva vnitra Task Force Extremismus - skupiny Gideon. Jednalo se o projekt partnerské spolupráce ÚSVIT. Projekt je zaměřen na osoby žijící v sociálně vyloučených romských komunitách. 

 

"Projekt, který vám dnes představíme, je jednou se součástí naší snahy bojovat s extremismem. A to jinou formou, než represí. Cílem projektu Úsvit je odstranit podhoubí, ze kterého extremismus vyrůstá. Je zbytečné si zastírat, že soužití majoritní společnosti a minorit, které mají jiný životní styl, mnohdy přináší napětí. Odstranit toto napětí můžeme pouze všichni společně důslednou prevencí. Projekt Úsvit je založen na spolupráci, na zapojení romské komunity. Nastiňuje cestu, která by v lokalitách, jako je Chanov, zlepšila situaci všem lidem, jak z majoritní společnosti, tak z menšin. Věřím, že budeme úspěšní a že nabízíme jak šanci, tak motivaci," řekl na úvod ministr vnitra Martin Pecina.

Konference se dále zúčastnili 1. náměstek ministra vnitra Jiří Komorous, ředitelka odboru prevence kriminality MV Jitka Gjuričová, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a primátor města Most Vlastimil Vozka.

"Cílem projektu je posílení odpovědnosti jednotlivých Romů za své životy, za prostředí, ve kterém žijí a vychovávají své děti, a za pověst romské komunity mezi ostatními obyvateli Mostu. Je nezbytné, aby i samotní Romové přispěli ke zlepšení kvality života a bezpečnostní situace v Chanově. Naší snahou je mimo jiné vytvořit typový projekt, včetně podmínek pro nastartování podobného projektu v jiných lokalitách," řekla ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová.

"Jsem rád, že si Ministerstvo vnitra vybralo Chanov. Cílem projektu je zlepšení kvality života. Nejde o teorii, ale o konkrétní kroky, které mohou být použity i v dalších lokalitách," sdělil primátor města Most Vlastimil Vozka a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dodala: "Problémy vyloučených lokalit jsou živnou půdou pro extremismus, a proto je třeba hledat řešení. Projekt Ministerstva vnitra vnímáme velmi pozitivně a věřím, že se nám podaří eliminovat sociální napětí."

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem